comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den Ghezzal ve transfer açıklamaları

20 Temmuz 2021, Salı 20:06
Fatih Terim'den Ghezzal ve transfer açıklamaları

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, PSV maçının basın toplantısında Rachid Ghezzal sorusuna yanıt verdi.

FutbolArena - Galatasaray, Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Hollanda ekibi PSV Eindhoven ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, PSV maçının basın toplantısında Rachid Ghezzal sorusuna yanıt verdi.

TRANSFER VE GHEZZAL YANITI
"Başkanımız gerekli açıklamaları dün yaptı. Kriterleri göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Buraya 23 kişi geldik. Transfer konusunu şimdilik askıya alalım. Hangi mevkileri güçlendirmemiz gerektiğini herkes biliyor. Birkaç oyuncuyu yetiştirmeyi planlasaydık, daha yüksek rakamlar ödemek zorunda kalacaktık. Bayağı eksik var ama kimseden korkmuyoruz. Herkesle oynarız. Çıkar mücadelemizi sürdürürüz. Biz Galatasaray'ız. Sizden transfer konusuyla ilgili küçük bir ara istedim. Buradaki 23 oyuncuma saygı duymanızı istiyorum. Transfer dinamik bir iştir. İstediğimiz ya da aklımızda olmayan transferler yapabiliriz."

"TARAFTARIMIZ BİZE GÜVENSİNLER"

"Koridorlardan geçerken PSV'nin nasıl bir kulüp olduğunu anlayabilirsiniz. Hazırlık maçlarını seyrettim. Taraftarlarımız da çok benzeri olmayan, baskı yapan, zaman zaman 2-2-6 oynayan bir PSV izleyecekler. Umarım avantajlı bir skorla ayrılırız. Dikkat etmeliyiz. Geçen sezonki Galatasaray'ı izlemek PSV için daha doğru olur. Hiçbir şey değişmedi. Hatta eksildik. Aytaç ile Alpaslan'ı aldık. Ben pek yüzde veren biri değilim. Herkes sahaya eşit şansla çıkar. Galatasaraylılar bize güvensinler. Belki bazı maçları kaybedeceğiz, bir süre istedikleri gibi olmayacağız ama 3 senelik planda çok şeyin değişeceğini görecekler."

"FALCAO MAÇA GELMEK İSTEDİ"

"Falcao'ya bir günlük hafif sakatlığı için izin vermiştim. Dün bana PSV maçına gelmek istediğini söyledi. Memnun oldum ve kafileye aldım. Şans verdiğimiz sürece en iyi hizmeti yapacaktır."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"