comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den Galatasaray açıklaması!

29 Kasım 2017, Çarşamba 16:02
Fatih Terim'den Galatasaray açıklaması!

Galatasaray'ın efsane teknik direktörlerinden Fatih Terim, katıldığı konferansta Galatasaray iddiaları ile ilgili konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'da 6 şampiyonluk yaşayan ve Galatasaray'ın gelmiş geçmiş en başarılı teknik direktörlerinden biri olan Fatih Terim, Galatasaray teknik direktörlüğü için herhangi bir görüşmesinin olmadığını söyledi.

Terim, Four Seasons Bosphorus Otel'de Cumhurbaşkanlığı himayesinde Uluslararası İş Birliği Platformunun (UİP) düzenlenen ve konuşmacı olarak katıldığı 8. Boğaziçi Zirvesi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Fatih Terim Galatasaray'a dönecek mi?


Deneyimli teknik adam, basında adının Galatasaray teknik direktörlüğü için yazıldığının hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:
"Ben de Galatasaray ile ilgili yapılan ve yaptırılan haberleri gazetelerden takip ediyorum. Son 3-4 haftadır babamın hastalığı dolayısıyla Adana'ya gidip geliyorum. Son 2 haftadır okuduğum veya takip ettiğimde yazılanların bana ve Galatasaray markasına zarar verme noktasına doğru gittiğini görüyorum. Bu haberlerin neden yapıldığını bilecek tecrübeye sahibim. Eğer bir görüşme, davet, temas olur ise ben zaten sizlerle paylaşırım. Böyle bir şey yok, olmadı. Olursa paylaşırım. Lütfen takip edenler, okuyanlar ve bu konuyla ilgili olanlar, yazılanlara itimat hatta itibar edilmemesini rica ediyorum."

Sarı-kırmızılı kulüpten teklif gelmesi durumunda ne hissedeceği sorulan Terim, "Olacak veya tahmini şeyler üzerinden konuşmanın kimseye bir yararı yok. Orada bir başkan, yönetim, çalışan hoca ve oyuncular var. Biraz dikkatli olmakta fayda var." diye konuştu.


Fatih Terim, TFF'yi neden mahkemeye verdi?


Türkiye Futbol Direktörlüğü görevine son verilen Fatih Terim, sözleşmesindeki maddelerin yerine getirilmediği gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonunu (TFF) mahkemeye verdiğini bildirdi.

Terim, TFF ile aralarında bir anlaşma olduğuna değinerek, "Ortada tarafların imza koyduğu bir anlaşma var. Sözleşme gereği yerine gelmezse her Türk vatandaşının sahip olduğu hakka sahip olarak yargıya başvurabilirim. Ben de yargıya gittim. Sonuçlarını bekleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, kendi döneminde uygulanmaya başlayan ancak son dönemde tartışılan yabancı futbolcu kuralıyla ilgili ise, "Bu şimdi tartışılmıyor. Yıllarca yabancı oyuncu kuralı tartışıldı. Tartışılmaya da devam edecektir. Taraflar, futbolun ilgilendirdiği herkes fikrini söylemek zorunda. Yabancı kuralını iyi bilmek lazım. Bunun ismi 'yabancı kuralı' veya '14 yabancı' değil. İsmi, esasında 'Türk oyuncuları koruma'. 28 Türk futbolcuyla oynayabilirsiniz ama 28 yabancı ile oynayamazsınız. Bakalım önümüzdeki günler neler getirecek. Kulüpler, futbolu ilgilendiren tüm unsurlar ve Türkiye Futbol Federasyonu bir araya gelirler ve en doğru kararı verirler." değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)