comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den flaş tepki: "Bundan sonra artık başka!"

03 Mart 2021, Çarşamba 21:57
Fatih Terim'den flaş tepki:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ankaragücü maçının ardından hakem kararlarına tepki gösterdi. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 28. haftasında deplasmanda Ankaragücü'ne 2-1 mağlup oldu. 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, maçın ardından hakem kararlarına tepki gösterdi. 
"DEVREYE 1-0 YENİK GİRMEK HOŞ OLMADI"

Genel olarak şöyle diyelim. Oyuna iyi başladık. İlk 5 dakikada öne geçebilirdik. Sonra tekrar kontrol bizdeydi. Devreye 1-0 girmek hoş olmadı. 

"VIDA'NIN POZİSYONUNA VEREN CÜNEYT ÇAKIR! BU ELDEN SEKMİYOR MU?"

Geçen sene Beşiktaş maçında Vida'nın vücudundan eline seken topta hakem Cüneyt Çakır verdi. Bize öyle bir izah etti. Özür dileyecektik. Bu nereden geliyor? Kendisi VAR'da duruyor. 

"İKİ GÜN ÖNCE VAR'DA OLAN CÜNEYT ÇAKIR NEDEN BUGÜN VERİLİYOR VAR'A?"

İki gün önce VAR'daydı. İki gün sonra neden buraya apar topar geldi. Orada skandal bir karara imza atmış. VAR'a çağırma veya müdahale yok. Hele hele özellikle Mostafa Mohamed'in kırmızı kartı çok yazık. Resmen kafasıyla dirseğine doğru itiyor attırmak için. Hani yeterli şiddet değildi Alanya'daki pozisyonda? 

"6 DAKİKA MIDIR BUNUN UZATMASI?"

Biz kime gidersek seyirciyle oynuyoruz. Her şeye uyuyoruz. Tek kelime etmiyoruz. Galatasaray maçlarında böyle oluyor. Bizim oyunumuzu kritik edebilirler. Allah rızası için. Kronometre tutuyoruz. 6 dakika mıdır? Sadece 3 dakika 1 saniye Mohamed'in atılışı. Yalandan geliyorsun kaleciyi ikaz ediyorsun. 4. hakeme söyledim sakın kaleciye sarı kart vermeyin, bu bize hakaret olur. Kaybetsek de doğru 

"BUNDAN SONRA AD-SOYAD SÖYLEYECEĞİM!"

Bundan sonra ismen, soyad olarak ceza almamaya özen göstererek -ki, artık nereeye kadar göstereceksek... Biz de insanız. Doğru bildiğini ver kardeşim. Yok. Ömer'in pozisyonu faul değilse futbolla ilgili hakemin düdük çalmaması lazım. Biz bunları çok yaşadık. Allah'a şükür hepsinin altından kalktık. Mağlubiyet olacak. Böyle değil ama. Her hafta sizden bahsediliyor ya! Bir camia düşün. Kimseye yaranamıyor. Demek ki bir şey var. Bundan sonra her olanı kendimize de söyelyeceğiz. Öbürlerini de isim, soyad olarak söyleyeceğim. 

"BUNDAN SONRA ARTIK GEREKEN TEPKİYİ GÖSTERECEĞİM"

Bundan sonra artık ben de maçlardan sonra her hakem için yorumumu yapacağım. Makul ve mantıklı şekilde. Mümkünse ceza yemeden. Hazır, bekliyorlardır. Nereden PFDK'ya sevketsem diye. Ben sizden penaltı, gol istemedim. Ya kardeşim doğru dakikayı tutun. 6-7 kişi doğru karar veremiyor musunuz? Ya dakikayı da mı tutamıyorsunuz? Bizi de inandırın bu doğrudur, yanlıştır diye. Bugünkü maçın mağlubiyeti bizim oyunumuz ise kimseyi ilgilendirmez. Bu oyun bizi ilgilendirir sadece. Görevi olan da kritik eder. Yok efendim siz iyi oynamadınız da. Sizi ilgilendirmez! Ancak canımızın yandığında gereken tepkiyi vereceğim. Bundan sonra benim oyuncum atılınca hakem doğru karar verdi demeyeceğim. Hakem çok iyiydi demeyeceğim. Demeyeceğim, demeyeceğim... Bundan sonra herkesi ismiyle, soyadıyla ben de söyleyeceğim. Başka yerleri de ismiyle soyadıyla söyleyeceğim. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"