comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den flaş mesajı: 'Okay ve diğer transferler...'

12 Eylül 2020, Cumartesi 22:40
Fatih Terim'den flaş mesajı: 'Okay ve diğer transferler...'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gaziantep FK maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 1. haftasında sahasında Gaziantep FK'yı 3-1 mağlup etti. Maçın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu. 

"OYUNA HAKİMDİK VE YAPILABİLECEK HER ŞEYİ YAPTIK"
İlk maçlar hep zordur. 3 puanla başlamak önemli. Bütün maç boyunca oyunun hakimiydik. İlk yarı daha iyi futbol oynadık. Özellikle ilk yarı çabuk hücum yaptık. Çünkü aşağı yukarı 600'ün üstünde pas yapan bir takımız. Bugün 400-500'lere aşağı çekildi ama bu sefer çabuk hücum ve direkt pasla kaleye en kısa zamanda gitme gibi bir eylemimiz oldu. Bu bizim adımıza sevindirici. Hiçbir zaman oyun aleyhimize dönmedi. Öyle bir işaret de vermedi. Hep iyi ve üstün oynadık. Çok pozisyon ürettik. Bu pozisyonların gol olması lazım.  30 küsür defa 18'e girdik. 23 şut attık. Çok pozisyon bulduk. Kontrol bizdeydi. İlk lig maçında yapılabilecek en iyi şeyleri yaptık. 

"BELHANDA DA İYİ OYNADI"

Bugün herkesin performansından memnunum ama Belhanda da çok iyi oynadı. 5 Ekim'e kadar ne olur, ne biter bilmiyoruz ama ne olursa olsun her oyuncu bizim için kıymetli. Benim ve Galatasaray için kendisi oyuncusu daima kıymetli oyuncudur. İşin diğer tarafı futbolun profesyonel yanı. Her şey olabilir. 

TRANSFER HAKKINDA

Keşke imkanımız olsa da ucu açık toplantı yapabilsek ve kimleri istediğimizi, kimleri istemediğimizi söyleyebilsek. Okay'ı istedik. O da çok niyetliydi ama kulübü maaelsef olmadı. Bilsinler ki, muhakkak bir sebebi vardır. Niye bu olmadı, niye bu oldu değil. O kadar da kolay değil. Bu atmosferde, kulüplerin, kulübümüzün bu durumunda kolay değil. Yönetimimiz ve bizim de her türlü fedakarlığı yapacağından kimsenin şüphesi olmasın. Hiçbir şey olmasa bile biz Galatasarayız ve her yerde iddialı oluruz. 

"ARDA TURAN'DAN ÇOK MEMNUNUM"

"Arda Turan benim ısrar ettiğim bir oyuncuydu. Çok da iyi oynadı bana göre. Çok istekli, çok mutlu. Her halinden belli. Mutlu insanlar da iyi performans gösterir. Arda'dan çok memnunum."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)