comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den Fernando ve Belhanda'ya düşük not

15 Şubat 2019, Cuma 12:33
Fatih Terim'den Fernando ve Belhanda'ya düşük not

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Fernando ve Belhanda'nın Benfica maçındaki performansları nedeniyle özel olarak uyaracak.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında sahasında Benfica'ya 2-1 mağlup olan Galatasaray, hiç ara vermeden Kasımpaşa maçının hazırlıklarına başladı. Sarı kırmızılı teknik heyet ise sabah saatlerinde Florya'ya gelerek Benfica maçını tekrar izleyip, verileri inceleyip analizini yaparken mağlubiyette en kilit bölge orta saha olarak belirlendi.
 

Galatasaray Haberleri: Fernando ve Belhanda, Benfica maçında nasıl oynadı?


Teknik Direktör Fatih Terim ve yardımcıları, orta sahanın gerekli pres, baskıyı kuramadığı ve aynı zamanda atağa çıkarken de kaptırdığı toplar nedeniyle hayal kırıklığı yaratan bölge olarak belirledi.

Bireysel performans olarak ise özellikle Belhanda ve Fernando'nun, istenileni veremediği ve teknik heyetin istediklerini sahaya yansıtamadığı öğrenildi. Sarı kırmızılı futbolculara da orta saha bölgesindeki kötü performansla alakalı gerekli uyarıların yapılacağı belirtildi.
GALATASARAY - BENFICA MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERFATİH TERİM MAÇ SONUNDA NE DEDİ?

Savunmada Luyindama ve Marcao'nun performansını beğendiğini dile getiren Terim, “İkisi de çok iyi oynadı. Gollerde onların ismi geçtiği için dışarıdan hatayı onlar yaptı gözüküyor. 90 dakikaya baktığımızda sahanın önemli isimleriydi. Her geçen gün gelişerek devam edecekler. Burada şahsi hata yapmalarına rağmen onlardan daha çok hata yapanlar var; öndeki orta saha oyuncuları. Kaptırdıkları toplar sıkıntı oldu. Ben Luyindama va Marcao'yu daha masum görüyorum” yorumunu yaptı. 

Terim, bir basın mensubunun neden Mariano ile başlamadığı sorusuna, “Mariano ile başlamak biraz korumak içindi. Antrenmansız olarak sert bir ortama sokmak istemedik. 11-12 gündür yoktu. Tekrardan bir sıkıntı olmasın dedik. Kasımpaşa ve Benfica ikinci maçını düşünerek böyle karar aldık. Martin de son maçın etkili ismiydi. Başlamasında bir sakınca görmedik. Lig maçları Portekiz seyahati var. Her oyuncuya ihtiyacımız var” yanıtını verdi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)