comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den Fenerbahçe'ye tarihi gönderme

17 Mart 2018, Cumartesi 22:53

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe maçının ardından ezeli rakiplerine tarihi bir göndermede buludu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig 26. haftasında Fenerbahçe ile golsüz berebere biten derbinin ardından açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam basın toplantısında Kadıköy'de uzun yıllar galip gelemedikleri yönünde bir soru sorulması üzerine çarpıcı bir yanıt verdi ve Fenerbahçe'ye göndermede bulundu. 


Fatih Terim'in Fenerbahçe - Galatasaray maç sonu basın toplantısı


Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin ardından teknik direktör Fatih Terim'e basın toplantısında Kadıköy'de uzun yıllar kazanamadıklarına dair "Bu statta sizce tılsım mı var?" şeklinde bir soru soruldu. 

FATİH TERİM: "BİZİM BU STATTA UNUTULMAZLARIMIZ VAR"
Ben böyle bir istatistiğe takılmıyorum. Statla bir alakası yok. Bizim bu statta unutulmazlarımız var. Bir maçı kazanmışsınız, kaybetmişsiniz önemli değil. 50 sene yenmesek de olur. Biz şampiyon olalım ama yenmeyelim. Bizim bu statta unutulmazlarımız var. O daha önemli. Öyle bir istatistik çok geçerli değil. Pozisyon kaçıyor, evet. Sinan, Tolga ve Gomis'in pozisyonlarında 90 küsür... Her antrenör bu tepkiyi, bu reaksiyonu gösterir. Ben de gol olmasını çok isterim. Bugün 3 puanla döndüğümüzde başka şeyler konuşabilirdik. Her sonuç bize yansırdı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (16 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.