comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den dobra sözler! Falcao, UEFA! 'Canımız yanıyor'

26 Ağustos 2019, Pazartesi 00:26
Fatih Terim'den dobra sözler! Falcao, UEFA! 'Canımız yanıyor'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 2. haftasında sahasında Konyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından teknik direktör Fatih Terim birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 

"KIRMIZI KARTA KADAR MUHTEŞEM BİR OYUN VARDI"
Kırmızı karta kadar muhteşem bir oyun vardı. Çok da iyi oynadık. İlk yarı zaten oyunun tamamen kontrolü bizde. İkinci yarıda da öyle. Ancak eksik kalınca, oyunun bizim için sonlara doğru yaklaştığında yıpranmış bir takım için 10 kişi kalmak dezavantaj. Son 2 senenin şampiyonu lige böyle başlamamalı. 

"UMARIM BİR AN ÖNCE İYİ NETİCE VE OYUNA BAŞLARIZ"

Özellikle ikinci yarı başıyla Seri'nin atıldığı bölüme kadar olan bölüm, daha fazla geliştirmemiz gereken bir oyun. Şampiyona yakışacak bir oyun oynamadı. Umarım bundan sonra hem oyun, hem netice olarak başlarız. 

FALCAO TRANSFERİ HAKKINDA

Konu hep Falcao ama ben başka bir şeyler söylemek istiyorum. Başkan, yönetim kurulumuz elinden gelen her şeyi yapıyorlar. Çabaladıklarını görüyorum. Bazen olmuyor. Olmamasının da sebepleri var. En başta da UEFA'nın yaptırımları var. Bütün kulüplerimiz bankaların önünde sıraya girdi. Ekonomik olarak hiçbir kulüp iyi gitmiyor. Çabaların dikkatli harcanması, dikkatli uğraşılması gereken bir ortam. Makas açılmış zaten. Bu işin böyle gitmeyeceğini hep söylüyorum. Ben böyle söylediğim zaman, Galatasaray'ın geleceği ve ekonomisine dikkat etmemiz lazım. Galatasaray'ın geleceği benim için önemli. Ben böyle dediğim zaman hoca Falcao'yu istemiyor diyorlar. Falcao'yu istemeyecek hoca var mı? Böyle değerli bir oyuncuyu almak için uğraşıyor yönetimimiz. Olursa olur, olmazsa olmaz. 

Fatih Terim Denizlispor maçında Marcao ve Konyaspor maçında kırmızı kart gören Seri hakkında, "Profesyonelliklerine yakışmadı. Hakemler doğru karar verdi. Tebrik ediyorum." dedi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!