comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den dikkat çeken soruya cevap! "Yeri ve zamanı değil"

20 Şubat 2019, Çarşamba 20:35
Fatih Terim'den dikkat çeken soruya cevap!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Benfica maçı öncesinde basın toplantısında takımın durumu hakkında konuştu ve müsabakaya dair beklentilerini paylaştı. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Brezilyalı futbolcu Marcao, Benfica maçı öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundular. 

MARCAO'NUN SÖZLERİ: "EMİNİM Kİ TURU GEÇECEĞİZ"
Çok güçlü bir takıma karşı oynayacağız. Benfica, oyun tarzını değiştirmeyen bir takım. Topla oynamayı seviyorlar. Eminim ki bu turu geçeceğiz. Galatasaray olarak biz bu maça hazırız ve eminim ki bu turu geçeceğiz. Bence onların tarzı hep aynı. Bizim için önemli olan güçlü olmamız ve oyunlarını oynamalarına izin vermememiz."


Fatih Terim'in Benfica - Galatasaray basın toplantısı


"Benfica geçiş hücumlarında kalemizde tehlikeler yaratmaya çalıştı. Bizden daha fazla koştular. Rakibimizle sahanın her yerinde mücadele etmeliyiz. Oyunun genelinde ve ikili mücadelelerde bizden daha fazla ayakta kaldılar. Bu doğrultuda yapılacak tek şey sahada her şeye cevap vermek."

 

"ALGILARA İTİBAR ETMEMEK LAZIM"

İlk maçta yapılan algılara itibar etmemek lazım. İşte 5 oyuncusunu getirmediler, rotasyon yaptılar gibi. Sahada çok güçlü bir Benfica kadrosu vardı. Bunlar hep klasik şeyler."

"MAÇIN FAVORİSİ BENFICA"

Benfica kendi sahasında 60-65 bin seyircisiyle bu turu geçmek için avantajlı ve maçın da favorisi. Bu gerçeği kabul edelim. Bizim de kaybedecek çok fazla şeyimiz yok düşüncesiyle sahaya çıkacağımızdan herkes emin olabilir. Kaybedersek tebrik ederiz, kazanırsak yolumuza devam ederiz. 

"KENDİ İÇİMİZDEKİ MÜCADELEYİ DIŞARIDA YAPARSAK DAHA BAŞARILI OLACAĞIZ"

Terim basın toplantısında ülke futbolu olarak geri mi gidiyoruz sorusuna, ""Kendi içimizdeki yaptığımız mücadeleyi dışarıda Avrupalılarla yaparsak daha başarılı olacağız. Bu soruya dair teknik, idari, ekonomik ve hatta sosyal karşılığını söyleyebiliriz. Ancak ne zamanı, ne yeri, ne de böyle bir süre ve zamanımız var. Valla küçük başarılarla yetinmemek lazım. Daha büyüklerine, yenilerine soyunmak lazım. Zaman zaman ülkelerde sıkıntılar olabilir ama bizim ülkemizdeki sıkıntı uzun sürüyor." şeklinde yanıt verdi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)