comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den çocuk istismarı için örnek mesaj! "Birilerini rahatsız etse bile..."

12 Mayıs 2018, Cumartesi 22:12
Fatih Terim'den çocuk istismarı için örnek mesaj!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Yeni Malatyaspor maçının ardından basın toplantısında son derece önemli mesajlar verdi. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig 33. haftasında 2-0 kazandıkları Yeni Malatyaspor maçının ardından basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 


Fatih Terim'in basın toplantısı (Galatasaray - Yeni Malatyaspor maç sonu)


Fatih Terim basın toplantısında özellikle Çocuk İstismarı konusunda gelen bir soruya son derece anlamlı mesajlar verdi. Terim'in yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"BİR YERLERE DOKUNUYOR VE RAHATSIZ EDİYOR BU İŞ"
Lütfen herkes empati yapsın. Sizin çocuğunuz olsa ne yaparsınız? Bu, Türkiye'de var. Futbolda da var. Başka yerde de var. Bir çoğuyla ben uğraştım. Kolay bir iş değil bu. Bir yerlere dokunuyor, rahatsız ediyor. Siz, kadın-erkek bir çocuğun, bir gencin hayatını mahfedemezsiniz. Öyle bir hakkınız yok. Bilinen bazı şeyler var itiraz ettiklerimiz. Bilinmeyen birçok şeyle uğraştık. Bunun üzerinden, bu ülkenin meselesi olmalıdır. Bir tane çocuğa dahi faydamız olsa, bu yaptığımız büyük işi gösterir. Bir daha söylüyorum. Var! Biz hala mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.

"BİRİNİN ÇOCUĞUNA DOKUNUN BAKALIM CANI YANINDA NE OLACAK"


Kime dokunursa doksun. El birliğiyle yapılması gereken bir şeydir bu. Kadın takımlarımız, kadın milli takımlarımız var, genç takımlar var. 6 yaşından yukarı A takımlara kadar birçok oyuncumuz var. El birliğiyle Çocuk Esenliği için elimden gelenin fazlasını yaptım. Benden sonra ne oldu bilmiyorum. Ona dokunma, bu yanlış olur. Bu işte bu iş olmaz. Birinin çocuğuna dokunun bakalım, canı yanınca ne olacak. Hepsi bizim evladımız.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"