comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den Bursaspor maçı öncesi Gomis kararı

21 Şubat 2018, Çarşamba 09:36
Fatih Terim'den Bursaspor maçı öncesi Gomis kararı

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında evinde Bursaspor ile karşılaşacak. Sarı-Kırmızılı takımın teknik patronu Fatih Terim, Bafetimbi Gomis ile ilgili bir karar aldı.

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında evinde Bursaspor ile karşılaşacak. Hata yapmak istemeyen Cimbom'da Bafetimbi Gomis'ten gelen haberler teknik heyeti sevindirdi.


Bafetimbi Gomis, Bursaspor maçında oynayacak mı?


Kasımpaşa ile oynanan karşılaşmada baygınlık geçiren Bafetimbi Gomis için sağlık heyeti gerekli tetkikleri yaptı. Fotomaç'ın derlediği haberde, Fransız yıldızın, dün yapılan kontrolleri temiz çıktı. Yıldız forvetin yapılan kapsamlı nörolojik ve kardiyolojik tetkiklerinin ardından oynaması ile ilgili bir sorun bulunmadığı tespit edildi.

Bu gelişme sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, tecrübeli golcüyü, 23. haftadaki Bursaspor karşılaşmasına da 11'de başlatacak.
 

Galatasaray'da Bafetimbi Gomis'in bayınlık geçirmesi ciddi bir problem mi?


FutbolArena olarak Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis'in yaşadığı problemi Kalp Damar Cerrahı Tahsin Göncü'ye sorduk.

Gomis bizi dün çok korkuttu, Gomis'in rahatsızlığı hakkında konuşabilir misiniz?

''Gomis'in nesi var konusunda tabi tıbbi terminoloji olarak resmi bir açıklama yok. Benim de gazetelerden ve televizyonlardan duyabildiğim kadarıyla ve öğrenebildiğim kadarıyla, vazovagal refleks veya vazovagal senkop dediğimiz bir durum var. Bu şu demektir; beynin beslenememesi sonucunda ani bilinç kaybı şok ile kendini gösteren fakat çok hızlı yeniden geri dönebilen bir durumdur. Anlayabildiğim ve öğrenebildiğim kadarıyla daha önceki geçmişinde de hem sporculuğunda hem normal yaşantısında benzer olaylar birkaç kez daha oluşmuş ama çok önemli bir problem yaratmamış.''
- Tehlikesi nedir bu hastalığın?

''Şöyle bir tehlikesi var beynin çok kısa süreli beslenememesi bilincin kaybolması demektir. Allahtan çok kısa sürede kendini toparlayan bir durumdur. Bütün mesele bu olay olduğunda ne yapıyor olduğu ve başına gelebilecek kazalar. Çünkü bir spor müsabakasında oldukça da efor sarf edilen ve fiziki mücadelenin ön planda olduğu bir yerde tabi ki bas üstü düşebilir, farklı bir şey olabilirdi veya bir spor müsabakası dışında da araç kullanıyor olabilirdi veya farklı bir yerde olup kazaya maruz kalabilirdi, en büyük tehlikesi bunlar.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.