comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den beIN Sports yorumcularına sert cevap!

06 Mayıs 2018, Pazar 22:18
Fatih Terim'den beIN Sports yorumcularına sert cevap!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Akhisarspor maç sonu yaptığı açıklamalara beIN Sports'ta Rüştü Reçber, Metin Tekin ve Tuncay Şanlı'dan cevap gelince, Terim basın toplantısında son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig 32. haftasında oynanan Akhisarspor maçının ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada hakem kararlarına değinerek, "Herkesin adaleti şaşar, Allah'ın adaleti şaşmaz!" dedi. Fatih Terim'in bu açıklamaların beIN Sports'ta Rüştü Reçber, Tuncay Şanlı ve Metin Tekin'den cevap gelirken, Fatih Terim basın toplantısında ise bu kez TFF'ye göndermede bulundu. 

METİN TEKİN: "SİZİN LEHİNİZE HATA, ALEYHİNİZE BAŞKA BİR ŞEY Mİ OLUYOR?"
Hakem hatalarına öyle bakmanız lazım. Hata oluyor. Bilinçli, somut delilleriniz varsa bilinçli yapıldığını söylersiniz. Her takıma hakem hatası oluyor. Böyle görmelisiniz. Yoksa futbol ortamı başka bir yere gider. Önce oyun korunmalı. Yoksa iş başka yerlere gider. Her şey belli, bilinçli yapılıyor gibi demeçler verildi burada. Hakem hataları sizin lehinize yapılınca hata, sizin aleyhinize yapılınca başka bir şey mi oluyor? O denge kurmalı. Medya, kulüpler... Herkes bu bilinçte olmalı. 

TUNCAY ŞANLI:
Emekten bahsetti ama herkes zaten emek veriyor. Hakemleri zaten hepimiz biliyoruz, hatalar yapılıyor. 

RÜŞTÜ REÇBER:
Fatih Terim'in neyden bahsettiğini anlayamadım. Bir şey söylüyorsanız açık açık söylemeniz lazım.
 

Fatih Terim'in Akhisarspor maç sonu basın toplantısı


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise basın toplantısında maç sonu beIN Sports stüdyolarında "Ne söylediğini anlamadık." diye konuşulunca TFF'nin fikstür ayarlamasına eleştiride bulunarak, "Bunun adı 30 milyon Galatasaraylıyı hiçe saymaktır dedi" ve şu ifadeleri kullandı:

"HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERİLMEDEN KUPA FİNALİ PERŞEMBE'YE ALINDI! HADİ KONUŞUN!"
 
TFF'ye resmi olarak müracatta bulunduk. Dedik ki, Pazar - Çarşambe ve Cumartesi maç yaptık. Pazar 16:00'da oynayalım dedik. Yazılılara cevap vermiyorlarmış. Değiştiremezlermiş. 6 günde 3 maç oynadık. 4. güne aldınız şimdi. Biz 3. gün deplasmana gittik. Belki o zaman ben rotasyon yapmazdım. Şimdi kimseye sormadan, hiçbir gerekçe göstermeden Cuma günü kupayı Perşembe gününe aldım diyorsunuz. Akhisarcım sen çok üzme kendini, Perşembe günü ben sana 4 gün veriyorum. Halbuki önceden alınmış bir karar değil mi? Kimse konuşmuyor. Stüdyolarda fikstürü zor, ne dediğini anlamadık diyenler var ya. Hani kimse konuşmuyor. Kimseye bir gerekçe göstermeden, siz 30 milyon Galatasaraylıyı hiçe mi sayıyorsunuz? Ben demiyorum bizim maçımızı ayarlayın. TFF iyi hatırlayacaktır. Özellikle Ufuk Özerten. Çarşamba Şampiyonlar Ligi Braga maçından sonraki maçını Cuma gününe aldılar yanlışlıkla. Onun bile iptalini istemedim. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"