comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den 7-0'lık Karabükspor galibiyeti sözleri

03 Mart 2018, Cumartesi 21:35

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Karabükspor maçının ardından açıklamalarda bulnudu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig 24. haftasında deplasmanda Karabükspor karşısında alınan 7-0'lık galibiyeti değerlendirdi. 


Karabükspor 0-7 Galatasaray Fatih Terim maçın ardından neler söyledi?


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Karabükspor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Farklı galibiyette en önemli sebep rakibimizin kim olduğu ve hangi durumda olduğundan bağımsız, ciddi ve disiplinli olmamız bu galibiyeti hazırladı diye düşünüyorum. Ciddiyet ve disiplin bizim için en önemli iki öge. Bu iki önemli unsur bizim en önemli artımız bugün için." diye konuştu. 
 

Fernando Galatasaray'da ne zaman oynayacak?


Fatih Terim uzun bir zaman sonra Karabükspor maçında sahaya çıkan Fernando hakkında, "Fernando bizim orta sahamıza dinamizm katacak, daha fazla oyuncu imkanımız olacak orta sahada. Bugün o da bizim için ayrı bir kazanç.  Üzerinde bir ürkeklik var -ki, bu da normal. Ağır sakatlıktan çıktı. Daha iyi olacak." dedi. 

FENERBAHÇE DERBİSİ AÇIKLAMASI
Deplasmanda farklı bir galibiyet alındığı ve 2 hafta sonra oynanacak olan Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak ise Terim şunları söyledi: 

“Açıkçası çok mantıklı bulmuyorum ben ilk günden beri deplasman çekingenliğini. Galatasaray bugün dünyanın her tarafında kazanmış bir takım. Hatta sezon başı devre arası hazırlık maçlarında büyük takımlarla dışarıda oynamıştı. Şampiyonlar Ligi'nde UEFA'da oynamış takım olarak çok da mantıklı bulmuyorum. Kim nasıl böyle bir sonuca kapıldıysa veya kararı verdiyse mantıklı değil. Yenilirsiniz deplasmanda ama bunun Galatasaray için fark etmemesi lazım. O çekinceyi en kısa sürede bitirmemiz lazım. Sonuçta Galatasaray'dan bahsediyoruz içerisi dışarısı fark etmemeli.” 

"TAMAMEN TÜRK FUTBOLUNUN PROBLEMİ"

Türk futbolunda köklü Anadolu takımlarının zor durumda olması ve bununla ilgili düşünceleri sorulan Fatih Terim, “Genel tabloya baktığınız zaman bugün bu Karabük'ün, Eskişehir'in veya Adana'nın değil, tamamen Türk futbolunun problemi. Genel olarak hepimizin büyük küçük ayırt etmeden her kulübün problemi maalesef. İşin ekonomik, idari ve teknik boyutu her camianın tekrardan en doğru şekilde analiz etmesi lazım. Bugünkü sorunlar dün olmadı. Esas sorun 50 senedir var. Bunlar var, tersten bakmakta yarar var. Geniş bir söylem sinsilesi lazım. Yeri değil ama sadece Karabük için değil her kulüp kendini çek etmeli” diye konuştu. 

GOMİS YORUMU

Gomis'in attığı gollerle tarihe geçmesi ile ilgili olarak ise Terim, “Açıkçası böyle farklı sonuçtan sonra oyuncuları mutlaka tebrik ediyorum. Bireysel performansları konuşmak yerine rakibimizin durumuna bakmazsınız, nerede olduğunu nasıl olduğuna bakmadan bunlardan bağımsız ciddi ve disiplinli oynamamız öne çıkması gereken. Gomisi tebrik ediyorum. Gollerimizi atıyor 18 içerisinde çok etkin olduğunu daha önce söylemiştim. İnşallah böyle devam eder. Kasımpaşa maçı sonrası burayı daha doğru açtığımız inancındayız. Daha da katkı sağlayacak” dedi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.