comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den 3 puana rağmen itiraf: 'Bize yakışmayan anlar vardı.'

27 Ocak 2018, Cumartesi 21:18
Fatih Terim'den 3 puana rağmen itiraf: 'Bize yakışmayan anlar vardı.'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Osmanlıspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig 19. haftasında 2-0 kazandıkları Osmanlıspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 


Galatasaray 2-0 Osmanlıspor Fatih Terim'in maç sonu açıklamaları


Fatih Terim yayıncı kuruluşa şunları söyledi:

"DEFANSİF ANLAMDAKİ GELİŞİMİ İYİ BULUYORUM"
Defansif anlamdaki gelişimi açıkçası iyi buluyorum. Rakamsal olarak evet. Çok da gol kaçırıyoruz ayrıca. Zaten benim futbol yaşantım boyunca her zaman atağı, hücumu, oyun oynamayı ön planda tutan bir hoca oldum. Çok gollü maçlarımız da oldu. Ancak oyunun içerisinde oyuncuların mutlu olduğunu görebilmek benim için önemli. 

"BAZI ANLAR BİZE YAKIŞMADI"

Bugün bazı zamanlar oynadığımız oyun bize yakışmadı. Bu hatalarımızı düzeltmeye çalışacağız. İlk yarıda ve ikinci yarıda çok gol kaçırdık. Ancak buna rağmen oyuna daha fazla hakim olmamız lazımdı. 3 puan bizim için önemliydi. Osmanlıspor'u da kutluyorum. 

LATOVLEVİCİ AÇIKLAMASI

Latovlevici konusunda seyircilerimizden bir şey rica ediyorum. Onlar bizi dinler. Maçtan sonra ne isterlerse yapabilirler. Ancak maç içerisinde olmazsa bizim için de, oyuncumuz için de daha iyi olur."
 

Fatih Terim'den Ndiaye açıklaması


Kamp kadrosundan çıkarılan Ndiaye ile ilgili olarak konuşan Fatih Terim, “Ndiaye elbette ki iyi bir oyuncu. Bizim de beğendiğimiz bir isim. İtirazımız yok. Ama dünkü konuşmamızda gelişen olaylardan dolayı konsantre olamayacağını ifade etti ve ben de hak verdim. Yoksa futbolculuğuna söyleyecek bir şey yok. Transferin bitmesine 3, 4 gün var. Birkaç aylık almamış 23 kişi var. Yönetimlerimizin çabalarını görüyorum ödeme yapmak için. Herhangi bir şey verilmeden, transfer yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Açık yüreklilikle neye ihtiyacımız olduğunu söyledim. Eksik yerlerimizi işaret etmiştim. Ben de duygusal olarak Ndiaye'nin gitmemesinden yana olduğumu söylemiştim, izin de vermemiştim. Ama camiamı düşündüğümde duygusal değil mantıksal kararlar vermem gerektiğini düşünüyorum. Şu anda Ndiaye bizim oyuncumuz. Ama bazı sıkıntıları aşmak için hep beraber uğraşıyoruz. Ama anormal rakamlı bir transfer yapacak durumumuz yok. Yönetime en son, bu çocukların parasının ödemesi uzayacaksa transfer istemediğimi söyledim. Ama başkan bizler, bütün ekip oyunculara anlayışlı davranıyor. Biz de bunun karşılığını oyunculara vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

"BÜLENT KORKMAZ SEYREDİYORSA DİNLESİN"

1996-2000 dönemiyle şimdiki dönemi karşılaştıran Fatih Terim, “Bülent Korkmaz seyrediyorsa dinlesin. 1996-2000 yıllarında müthiş bir yönetim tarzımız vardı. Faruk Süren ve ekibi olmak üzere, bizler ve oyuncular çok yönettik durumu. Ancak bu iyi bir örnek değil. Aradan bu kadar yıl geçtikten sonra bu durumlarda olmak Galatasaray'a da bize de yakışmıyor. Biz elimizden geleni yaparız, kimseye de bir şey söylemeyiz. Bizde kol kırılır yen içinde kalır. Ancak bir değişim realitesi var. Futbolu ekonomi, idari ve teknik olarak ayırırız ama ekonomi olmadığı zaman hiçbir şey olmuyor. Onları düşündüğümüzü ifade eden küçük mutluluklarla hayatı kolaylaştırabilirsek, kimse bir şey demez. Şu ana kadar çok şükür herhangi bir çık çıkmadı. Dışarıya yansıyan bir tepki yok. Oyuncularıma bu yüzden çok teşekkür ediyorum. Biz de onların bu jestine layık şekilde davranmalıyız. O dönemde bir Avrupa şampiyonluğu geldi, Türkiye şampiyonluğu geldi, Türkiye Kupası geldi. Burada bulunma sebebimiz, görevlerimizi yerine getirmek” diye konuştu.

"SARI CUMA'YA UYGUN OYNAMAK GEREKİRDİ"

Taraftarların başlattığı ‘Sarı Cuma' kampanyasının büyük takım refleksini yansıttığını söyleyen Fatih Terim, “Bugün bizim üstünlük sağlamamız gerekirken, dengede kalmayı seçtik. Bugün zaman zaman kötü oynadık. Kulüp bir sinerji yakaladı. 3 puandan dolayı memnunum. İkinci yarıda 17 atağımız var. Çok gol kaçırdık. Ama bu sinerjili ortama uygun oynayabilirdik. Galatasaray bütün unsurlarıyla birbirine yakın olmalı. Koca bir camiadan bahsediyoruz. Bunu görmekten son derece memnunum. Büyük camia refleksimiz var. Hasta olmama rağmen store'a gittim. Yaman ve Nil Fulya'ya bir şeyler aldım. Çok da güzel oldu. Bu arada şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Toplantıya bununla başlayacaktım, unuttum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)