comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den 18 yıl önce Emre Belözoğlu'na: "Fethullahçılarla ilişkini kes"

20 Kasım 2018, Salı 00:07
Fatih Terim'den 18 yıl önce Emre Belözoğlu'na:

Futbolda FETÖ yapılanmasına ilişkin davada 2000'li yıllarda Fatih Terim'in Emre Belözoğlu'nu cemaat konusunda ciddi şekilde uyardığı, yine o yıllardaki FETÖ yapılanmasının Ersun Yanal'ın sonunu hazırladığı dava kayıtlarına geçti. 

FutbolArena - Futbolda FETÖ yapılanmasına ilişkin davada 2000'li yılların başında dava kayıtlarına geçen çarpıcı bir ifade ortaya çıktı. Fatih Terim'in, 2000'li yılların başında cemaat konusudna Emre Belözoğlu'nu uyarığı dava kayıtlarına geçti. 


Futbolda FETÖ yapılanması haberleri


Cumhuriyet'in haberine göre, FETÖ yapılanmasının 2000'li yılların başlarına kadar ‘Futbol İmamı' olarak bilinen Süleyman Sait Aksoy'un duruşma kayıtlarındaki ifadesinde, dönemin G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim'in futboldaki cemaat oluşumuna şiddetle karşı durduğu, hatta o yıllarda çocuk yaşta olan ulusal futbolcu Emre Belözoğlu'nu, “Fethullahçılarla ilişkini kes” diye sert bir şekilde uyardığı dava kayıtlarına geçti.

Söz konusu dava dosyasına göre, Fatih Terim'in 2000'li yıllarda cemaat konusunda Emre Belözoğlu'nu uyardığı, birçok konuda frenlediği ve hatta ağır şekilde cezlandırdığı da ortaya çıktı. Cumhuriyet'in haberine göre,  Emre'nin henüz ehliyeti yokken aldığı lüks özel araçla trafiğe çıktığını öğrenen Terim'in, otomobilin anahtarlarına el koyduğu ve ehliyetini aldığı güne kadar otomobilin Florya'nın bahçesinde durduğu, o günleri yaşayanlarca doğrulandı.
ERSUN YANAL'I YOLLAMIŞLAR

O yıllardaki FETÖ yapılanmsının Milli Takımda da görev alan Ersun Yanal'ın sonunu hazırladığı, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dava dosyasına yansıyan bir diğer ayrıntı oldu. Yine o dönemin Ulusal Genç Takım ve G.Saray Altyapı Antrenörü Abdullah Avcı'nın da kültürel tercihleri nedeniyle cemaat tarafından ‘istenmeyen isim' ilan edildiği belirtildi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)