comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: "Yukarıdaysanız yalnızsınızdır"

29 Nisan 2021, Perşembe 01:09
Fatih Terim:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 38. haftasında sahasında Konyaspor'u 1-0 mağlup etti. 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"İLK YARI ÜRETKEN DEĞİLDİK"

"İlk yarı pozisyon üretmekte zorlandık. Bunda rakibimizin inatla ve ısrarla iyi savunması da önemli bir etkendi. Dizilişimiz pek doğru olmadı. Blok arasını da hiç kullanamadık. Bir iki cılız pozisyona girdik. Topla oynayan taraf olmamıza rağmen oyun hakimiyetini üretkenliğe veya hücum devamlılığına döndüremedik. Bu arada rakibimize herhangi bir pozisyon da vermedik.

"ATAK SÜREKLİLİĞİ ÖNEMLİ OYUNCULARIMI KUTLUYORUM"

"İkinci yarıda gol yemedikçe doğal olarak dirençleri de arttı. Yaptığımız değişikliklerle Galatasaray gibi oynamaya başladık. Atak sürekliliği yakalamak rakibi hataya zorladı, bizi de daha önde ve üretken hale getirdi. Daha önce de özellikle 18 dışından vurduğumuz toplarla golü bulabilirdik. Sonlara doğru da olsa sürekliliğin meyvesini aldık. Rakibe gol pozisyonu vermemek de bizim için sevindirici. İkinci yarı gerçek Galatasaray gibi oynadık. Her maç biraz daha sıkıntılı olacak. Üç puan aldığımız için memnunum. Oyuncularımı kutluyorum

Fatih Terim basın toplantısında, "Birçok şeyle mücadele ettiniz. Son dönemde kendi camianızdan sizi yıpratmaya yönelik hareketler var. Ruh haliniz ve motivasyonunuz nasıl?" sorusuna, ""Yukarıdaysanız yalnızsınızdır. Başarılıysanız düşman ve muhalifleriniz artıyor. Hayat böyle. 50 senelik emek, başarılar birilerini rahatsız etmiş olabilir. Ben bu savaştan kaçacak biri değilim. Dışarıdakini sonuç olarak bilirsiniz ama içeridekini bilemiyoruz. İçerideki adamı daha çok üzüyor. Şu dört maçımız hayırlısıyla bitsin, sonra bakarız." cevabını verdi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"