comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: "Yarıştayız! Galatasaray finallerin takımı"

25 Nisan 2021, Pazar 01:23
Fatih Terim:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 37. haftasında deplasmanda Antalyaspor'u 1-0 mağlup etti. 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"DOYURUCU BİR OYUN OYNADIK"

Böyle bir takıma karşı, bu kadar gol pozisyonu bulmak ve oyunu domine etmek... Boffin'i geçemedik ama oyun olarak doyurucu bir oyun oynadı Galatasaray."

"BELKİ ÇOĞU KİŞİ KADROYU GARİPSEDİ AMA İYİ İŞLER YAPTI BU KADRO"

Belki çoğu kişi kadroyu garipsedi ama çok iyi işler yaptı bu kadro. İlk Antalyaspor maçını hatırlayalım. 
Halil'e de bir parantez açmak istiyorum. Bu kadar pozisyona girip gol atamamasına çok üzüldü. Ama sırtı dönük topu alıp da bu kadar becerili olan çok az oyuncu vardır. Ondan da Kerem'den de çok memnunum. 

"KIRMIZI KART NASIL VERİLMEZ?"

Kırmızı kart nasıl verilmez ilk yarıda? İlk yarıdaki Antalyaspor maçında Emre Kılınç'ın kırmızı kartını hatırlayın. Alanya'da Zorbay Küçük'e takıldık. Burada da ilk yarıda pas geçilen kırmızı kart."

"YARIŞTAYIZ"

Ben takımımdan memnunum. Galatasaray her zaman finalleri becermiştir. Yarıştayız. Sonuna kadar gideceğiz. 

"YERİ ZAMANI VE POZİSYONU NE OLURSA OLSUN HAYAT ÜÇGENİM AYNI KALACAK"

50 senelik bir kariyer oluşturmuşsanız ve bunu birçok başarıyla inşa etmişseniz, dostlarınız ve sizi sevenler olduğu kadar, tökezlediğiniz anlarda muhalif insanlar çıkacak. Bunlar hep oldu. Benim menfaatim hiçbir karakterimin önüne geçmedi. Hayatıma giren herkesin parolası sevgiydi. Kimseyi, kimseye işaret etmedim. Kimseden de kendim için hiçbir şey istemedim. Çok da imkanım olmasına rağmen istemedim. O yüzden buradan bir defo aramak isteyen her zaman hüsran yaşadılar. Bu fırsatı vermedim. Hep bunun vicdan ve gönül rahatlığıyla yaşadım. Allah hak eden herkese nasip etsin. Var olan her kuşaktan insanla iletişim kurabilirken, birbirlerimizin hayatına dokunabildiğimizi de görüyorum. İnanın o ve onların hissiyatı, onlardan aldığım enerji aynı şekilde geçiyor bana. Haalar yapmıyor muyum? Tabii ki yapıyorum. Bu hatalar en çok benim canımı yakıyor. İlk cezayı hep kendime kesiyorum. Kimseye bırakmadan. Ancak ben 50 yıldır ailem, sevdiklerim ve Galatasaray'ımla yaşıyorum. Ailem, dostlarım, Galatasaray üçgeninde yaşıyorum. Her nefesimi bu sorumlulukla alıyorum. Her adımımı bu düşünce doğrultusunda atıyorum. Bu noktada bildiğim tek şey varsa, o da hayatımın sonuna kadar bu üçgen içinde kalacağım. Bunun yeri, zamanı ve pozisyonu ne olur, bilemem. Ne olursa olsun bu üçgen içinde kalacağım. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"