comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: "Türkiye'nin en büyük markası hala Galatasaray"

21 Nisan 2021, Çarşamba 21:50
Fatih Terim:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 36. haftasında sahasında Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldı. 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"DAHA BASKILI VE ÜRETKEN OYNAMALIYIZ"


İç sahada bizim daha baskılı, pres, üretken olmamız gerekir. Maalesef ilk yarı bunu yapamadık. Rakibimiz bizden daha iyiydi ilk yarı. İkinci yarı oyunun momentumunu biraz elimize aldığımız anlarda zaman zaman baskılar yaptık. Bu sefer de yine bireysel hatadan gol yedik. Oyuncularda da 'Yine mi?' sorusu oluştu. Son maçlara bakınca çok fazla bireysel hatadan gol yedik. Oyuncuları psikolojik olarak, 3 günde bir maç oynamanın fiziksel yorgunluğuyla birlikte yine mi sorusu getiriyor. Ancak sahada dik durmalıyız. 

"ÜZGÜN VE KIZGINIM"

Kazandığımız zaman olayların bambaşka yere geleceğini bilmemize rağmen ona üzüldüm ve kızıyorum yani. İkinci yarı daha çok şut attık ama daha üretken olmalıyız. Rakip nasıl oynarsa oynasın. 

"DIŞARIYLA PAYLAŞAMADIĞIMIZ BİR SÜRÜ SIKINTIMIZ VAR"

Dışarıyla paylaşamadığımız bir sürü sıkıntılarımız var. Tam birini iyi ederken öbürü sakatlanıyor. İlk defa böyle bir şey oluyor. Sakatlıklar, cezalar. Üst üste gelince problem haline geliyor. Çözmeye çalışıyoruz. Ancak Allah nasip ederse en iyi şekilde bitirmek için uğraşacağız. 6 hafta var. 6 demek, 18 puan demek. Galatasaray, alışkın bunlara. Muhakkak ki rakiplerimizin kaybını bekleyeceğiz. Herkes de kaybediyor.

12 kulübün bir baş kaldırısı görünüyor. 90'ların sonunda böyle bir işe kalkışmışlardı. Ancak sonunda UEFA ile masaya oturup pastanın biraz daha büyümesini sağladılar. Ortadaki pastadan kimin ne kadar pay alacağı mevzusu. Zengin daha çok zengin olmak isterken, zengin olmayan oyun dışı. Ceferin, futbolun geleceği için iyi bir mücadele verdi. Bunun önüne set oldu. Daha doğrusu şöyle diyebiliriz. UEFA Başkanı futbolun herkese ait olduğunu hatırlattı. Sayın Ceferin'in örneği bu yüzden hiç tesadüf değildir. Bu noktada UEFA'nın Atalanta, Dinamo Zagreb, Celtic, Rangers ve Galatasaray gibi takımların kendileri için büyük önem taşıdığını hatırlatması önemlidir. Hatırlatması kadar, bizim de kendimize önemli bir ders çıkarmamız gerekiyor buradan. Yani şunu demek istiyorum. Her ne kadar zaman zaman yaptığımız bu başarılar unutturulmaya çalışılsa da, Galatasaray hala Türkiye'nin en büyük markasıdır. Galatasaray, Avrupa'da diğer kulüplere örnek gösterilen kulüptür. İlham kaynağıdır. Milyonlarca gencin hayalini sağlayan kulüp. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"