comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlayacak

20 Mart 2019, Çarşamba 22:58
Fatih Terim tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlayacak

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, deneyimli teknik adamın TFF'den alacağı tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlayacağını açıkladı. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, milli takımda görevine son verilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu'ndan aldığı tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladı. Konuyla ilgili olarak Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir Oda TV'ye konuştu ve Fatih Terim'in yargılma sürecinde kendilerine tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlama yönünde talimat verdiğini, bundan sonraki hukuki mücadelelerinin tazminatın Çocuk Esirgeme Kurumu'na gitmesi için yapılacağını söyledi. 


Galatasaray Haberleri: Fatih Terim'!in Milli takım tazminatı ne kadar?


Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir konuyla ilgili olarak Oda TV'ye şu açıklamayı yaptı:

"HOCA BİZE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU'NA BAĞIŞLAMAK İSTİYORUM DİYE TALİMAT VERMİŞTİ"

Yargılama sürecinde hoca bize talimat vermişti ‘Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlamak istiyorum' diye. Fakat o günlerde adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs olur diye bunu hayata geçirmedik.

Hem Türkiye Futbol Federasyonu'na hem de Çocuk Esirgeme Kurumu'na bir ihtarname gönderdik. Yargılama sonucunda hükmedilecek olan tazminatın ve faizin tamamını Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışladığımızı, Fatih Terim adına çocukların eğitim sağlık ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılmasına atıf yaptık. An itibariyle yargılama harç ve masrafları hariç 6 milyon lira kadar tutuyor. Ama bizim davamızın konusu 13 milyon lira. Biz Yargıtay'da bu hükmedilen 6 milyon liranın çok daha yukarılara çıkacağını düşünüyoruz. Fakat ister 6 milyon olsun 10 milyon ister 13 milyon nihayetinde biz tamamını Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlamış olduk. Bundan sonra hukuki mücadelemiz Çocuk Esirgeme Kurumu'na tazminat gidebilmesi için olacak.”

"FATİH HOCA'NIN ALACAĞI PARA MAAŞ DEĞİL, TAZMİNAT"

Lig Radyo'da Mehmet Ayan'a da konuşan Rezan Epözdemir, "Fatih Terim'in TFF ile sözleşmesinde erken fesih tazminatının ödeneceği hüküm altına alınmıştı. Dolayısıyla bu yargılama sürecinde hocanın başka bir takımda çalışıp çalışmadığının önemi yoktu. Hoca da ayrılmak isteseydi TFF'ye bu fesih tazminatını ödeyecekti. Fatih Hoca'nın alacağı para, cezai bir işlem sonucunda ödenecek olan paradır. 

Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlanan rakam, Fatih Terim'in TFF tarafından sözleşmesinin erken fesih edilmesi nedeniyle ödenecek tazminat tutarıdır. Bu takdir edilmesi gereken bir şey. Renklerden farklıdır. Hayatında 1 lira bağış yapmayan insanların bu durumu lekelemesi de hoş değil." dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"