comScore
1 / 15

Fatih Terim talimatı verdi! İşte yeni golcü...

FutbolArena - Cim Bom aradığı genç forveti Çek Cumhuriyeti’nde buldu.

 

2 / 15
Golcü arayışlarını tüm hızıyla sürdüren Galatasaray, gündemine genç bir forveti daha aldı.

3 / 15
Sarı-Kırmızılılar’ın, Sparta Prag forması giyen 21 yaşındaki Ganalı santrfor Benjamin Tetteh için teklif sunduğu ortaya çıktı.

4 / 15
1.93 boyundaki golcüyü 1 milyon Euro’ya kiralamak isteyen Galatasaray, sezon sonunda da 8 milyon Euro’luk zorunlu satın alma opsiyonu maddesini sözleşmeye eklemeye çalışıyor.

5 / 15
Prag cephesinden gelen ilk yanıtın ise 12 milyon Euro’luk bir bonservis talebi olduğu belirtildi. Ayrıca kulüp başkanının, Tetteh’i bırakmayı düşünmediği, bonservis talebini de bu nedenle yüksek tuttuğu ifade ediliyor.

6 / 15

Son gün pazartesi

<h2>Son gün pazartesi</h2>
Sarı-Kırmızılılar, menacerler aracılığıyla Tetteh’i Türkiye’ye gelme konusunda ikna etmiş durumda. Bu da Cim Bom’un şimdilik en önemli kozu.

7 / 15
Galatasaray Yönetimi, Spartag Prag kulübüne pazartesi gününe kadar süre tanıdı. Pazarlıkların birkaç gün daha süreceği ve uzlaşma yolu aranacağı bildirildi.

8 / 15
Benjamin Tetteh’in scout ekibi tarafından listeye eklendiği, Fatih hocanın da genç oyuncuyu takip ederek transferine onay verdiği öğrenildi.

9 / 15

İki ayağını da kullanabiliyor

<h2>İki ayağını da kullanabiliyor</h2>
Benjamin Tetteh’in şut çekerken sağ ayağı kadar, solunu da kullanabilmesi, onu hücum hattında daha özel bir pozisyon sağlıyor.

10 / 15

Demba Ba beklemede

<h2>Demba Ba beklemede</h2>
Sarı-Kırmızılılar’ın prensip anlaşmasına vardığı Demba Ba, resmi imza için Galatasaray’dan haber bekliyor.

11 / 15
Senegalli futbolcu, Çin’den ayrılmaya hazır olduğunu belirterek, bazı görüşmeler yaptığını açıkça dile getirdi.

12 / 15
Her şeye rağmen yola Çin’de devam etmenin de seçenekler arasında bulunduğunu kaydeden Demba Ba’nın, sezon sonuna kadar bedelsiz bir şekilde kiralanması planlanıyordu.

13 / 15

Batshuayi boşa çıktı

<h2>Batshuayi boşa çıktı</h2>
Adı Galatasaray’ın golcü adayları arasında yer alan Michy Batshuayi, kiralık olarak formasını giydiği Valencia’dan ayrıldı.
14 / 15
İspanyol kulübü, ilk devrede sadece 1 gol atabilen Belçikalı santrforun kontratını fesh etti. Batshuayi böylece Chelsea’ye geri dönecek.

15 / 15
İngiliz kulübü, kiralama tekliflerine açık. Galatasaray Yönetimi, kadrosuna yeni bir forvet daha katabilmek amacıyla, Batshuayi için Chelsea’nin kapısını çalabilir. (Fanatik)