comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim takımına övgüler yağdırdı

23 Şubat 2018, Cuma 22:39
Fatih Terim takımına övgüler yağdırdı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Bursaspor maçının ardından takımın performansı hakkında konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 5-0 kazandıkları Bursaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 


Galatasaray 5-0 Bursaspor Fatih Terim'in maç sonu açıklamaları


"ZEVKLİ BİR MAÇ OLDU"

Pozisyon hiç vermedik diyebilirim. Golleri bulurken de çok pozisyon bulduk. Bu bizim için önemli. Açıkçası bugün sahada çalıştığını yapan bir Galatasaray vardı. Rakibin tabi 10 kişi kalması önemli bir etken tabi ki. Ancak çok zevkli ve herkesin seyir zevki yüksek bir maç oldu. Bunu farklı bir sonuç almak daha iyiydi. İyi bir hafta geçirdik diyebiliriz. 
"4-0'DAN SONRA..."

4-0'dan sonra biraz daha topun sahibi olup daha yavaş ağır oynayabilirdik. Oyuncularım oynadıkları oyundan zevk aldı ve coşkuyla devam ettiler. Zaman zaman hata yaptılar. Oyun istatistiklerine bakıldığı zaman ilginç bir istatistik var. 68. dakikada kaleimize ilk şut atılmış. Birçok pozisyonumuz var 5 golün dışında. Kalemizde pozisyon vermedik. 11'e 11 için de söylüyorum. Ancak buna rağmen Bursaspor 11 kişiyken iyi defans yapan bir takım. 

"YEDEK KULÜBESİNDEN KATKI ALMAMIZ LAZIM"

Yaptığımız pres ve baskıyla kazandığımız toplar çok önemli. O yüzden oyuncularımı kutluyorum. Bizim biraz daha benchten katkı almamız lazım. Girenler daha fazla işler yapmalı -ki, alternatiflerimiz çoğalsın. Çok şükür haftayı en iyi şekilde kapadık. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.