comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim Süper Lig için fikrini resmen açıkladı

14 Mayıs 2020, Perşembe 20:32
Fatih Terim Süper Lig için fikrini resmen açıkladı

Fatih Terim, Koronavirüs gündemi ve liglerin geleceğiyle ilgili GS TV'ye önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, antrenman sonrasından gündem ve ligler hakkında GS TV'ye açıklamalarda bulundu. 

"AHMET NUR ÇEBİ'Yİ ARAYIP GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETTİM"
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'yi aradım geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Tüm hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. 

"BEŞİKTAŞ MAÇINDAN SONRAKİ KONUŞMAM"
Beşiktaş maçından sonra bir konuşma yaptım. O sürede sakatı, cezalısı olmayan ve son 10 maçını kaybetmemiş bir takım olarak ilk kelamı biz ettik. Çünkü belirsiz ortamda konuşmak kolay değildir. Ben konuşmaktan çekinmedim. Belki o anların harareti ve isyanıyla sesimi yükseltmiş olabilirim ama niyetimde sadece kendi evlatlarımın değil, futbol camiasının içindeki herkesin canından öte bir şey yok. Belki sesim biraz yükselmiş olabilir. Kimse kusura bakmasın. Belki benim tarafımdan o an öyle ifade edilmeliydi. 

"EĞER ANTRENMANLARI DURDURMASAYDIK..."

Deplasmanda oynayacağımız Rize maçının hakemleri de Çarşamba günü atandı. Hatta açıklandı. Ertesi gün lig erteleme kararı çıktı. O hafta riske girip, antrenmanları durdurmasaydık ve Perşembe günü herkesi testten geçirene kadar beklemeseydik belki de bugün başka şeyleri konuşacaktık. 

"TESTİN POZİTİFLİĞİNE İNANMAYANLAR OLDU"

Testin pozitifliğine inanmayanlar oldu. Virüsün futbol dışı kaynaklı olduğu bile söylendi. Bu ülkede fikir, görüş, beklenti ayrılığı olabilir. Ancak insan hayatı ve sağlığın üzerinden polemik yaratılamaz, yaratılmamalı. Şu anda hala belirsiz bir ortam var. 

"EN SON SABAH 10:00'DA TEST YAPTIK VE HENÜZ SONUCUNU BİLMİYORUZ"

Semptom olmadan testi yaptıramıyorsunuz. Hadi özel izinle yaptırdınız. Diyelim ki negatif çıktı. Adam akşam evine gidiyor, markete gidiyor. O zaman testin bir anlamı kalmıyor ki. Antrenmanlar başladığından bu yana çok sayıda yapılan testlerin negatif sonuçlandığı bir takımın teknik adamı ve o takım adına söylüyorum. Kaldı ki, bu sabah saat 10:00'da tekrar bir test yaptırdık. Sonucunu henüz bilmiyoruz. Şu ana kadar her şey güzel ve inşallah bir şey çıkmaz. Ancak şu ana kadar Allah'a şükür testlerden herkesin negatif çıktığı bir ortamda konuşuyorum. 

"ACELECİ DEĞİL, TEMKİNLİ OLMALIYIZ"

Hiç kolay bir süreç değil. Karar vermek hiç kolay değil. Sorumluluk almak hiç kolay değil. Bu kadar büyük bir organizasyonu yönetmek hiç kolay değil. Hak veriyorum ve saygı duyuyorum. Ekonomik, idari, psikolojik ve hatta sosyal hasarın bedelini ödemek de kolay değil. Bunu da kabul ediyorum. İtirazım yok. Kulüplerin ekonomik batağı, yayıncı kuruluşun beklentilerini, süre sınırlaması koyan UEFA'nın düşünce ve beklentilerini, kulüplere bağlı endüstrinin kaybı gibi tüm faktörleri düşünüyorum. Bu kadar belirsizlik ve tutarsızlığın olduğu koşullarda aceleci değil, temkinli olmak zorundayız. 

"KİMSE OYNANSIN VEYA OYNANMASIN DİYE KESİN BİR ŞEY DİYEMİYOR"

Süper Lig ve diğer liglerdeki pek çok meslektaşım arıyor. Konuşuyoruz, fikirlerimizi paylaşıyoruz. Kimse oynansın veya oynanmasın diye kesin bir şey diyemiyor. Oynayacaksak doğru zamanda, maksimum tedbirleri alındığından kimsesin şüphe duymadığı, doğru planlamış, ilgili devlet ve makamlarla koordineli, herkesin aynı standartlarda olduğu kulüplerde kuralların uygulandığının denetlendiği bir anayasa hazırlanması gerekiyor. Hep birlikte hazırlayalım. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da! 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"