comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: 'Sahte hesapların nifaklarına gelmeyin!'

23 Ekim 2019, Çarşamba 00:51
Fatih Terim: 'Sahte hesapların nifaklarına gelmeyin!'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Real Madrid maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'e sahasında 1-0 kaybetti. Maçın ardından teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu. 

"YAKALADIĞINIZI ATACAKSINIZ"
Real Madrid gibi takımlara karşı plan hazırlarsınız ve o plana göre oynamaya çalışırsınız. Ancak burada en önemli nokta, böyle seviyelerde yakaladığınızı atacaksınız. Siz öne geçerseniz başka bir oyun oynanacak. Üstelik Real Madrid gibi takımlara karşı. 1-0'la oynamak farklı. Maalesef biz bu avantajı elde edemedik. 

"BASİT TOPLAR KAYBETTİK"

Basit toplar kaybettik. Golü de öyle yedik. Böyle büyük takımlara karşı bulduğunuzu atmazsanız direncinizi kırarlar. 1-0 geriye düşününce daha çok pozisyon verirsiniz. Biz bunu başamaradık. Girebilecek bütün pozisyonlara girdik. Ancak maalesef hiçbirini sonuçlandıramadık. 

"HAYALİMDEN VAZGEÇMEDİM"

Benim bir hayalim vardı. Bundan hiçbir türlü vazgeçmiş değilim. Böyle yürekten oynanan oyun için de fazla söyleyecek bir şeyim yok. Mücadeleye devam edeceğiz. Önde olduğumuz istatistikler vardı. 1 dakika içinde Real Madrid'e karşı bu kadar net pozisyona giren yoktur, atamayan da yoktur. Bulduğunuzu atacaksınız. Hele hele büyük takımlara karşı atacaksınız. 

"KÜFÜRE, PROTESTOYA ALIŞIK DEĞİLİM"

Belhanda'ya gelen tepkiler hakkında konuşan Fatih Terim, "Performansını beğenmediğimiz oyuncuya zaten biz gereğini yaparız. Ancak yine söylüyorum. Ali Sami Yen'de alışık olmadığım bir şey. Oyuncuların yuhlanması. Taraftarlarımız böyle bir şey yapmaz. Seyirci herhalde yapar. Çıkarken ne oldu, ne dedi onları bilmiyorum. Zaten eğer oyundan düşmeseydik, yuhlamalar başlamasaydı çıkarmam da. Seri'nin de sarı kartı vardı. Daha birkaç ay öncesinden şampiyon takımdan bahsediyoruz. Tepki olacaktır ama yuhlanma, ıslık ve küfür Ali Sami Yen'de alışık olduğum bir şey değil. 

"SOSYAL MEDYADAKİ NİFAKLARA GELMEYİN"

Sosyal medya için söylüyorum. Kurulmuş tuzağa düşmesinler. Böyle olursa başka oyuncularımız da sakınması, kırılması üzülmesi lehimie olmaz. Bu hiç olmuş bir şey değildir. Bizimn taraftarımıza en ihtiyacımız olduğu dönem kaybettiğimiz dönemdir. Allah rızası için Real Madrid ile oynuyoruz.  Mecburi transferler yapan, ceza yiyen Galatasaray'dan bahsediyoruz. Milyarlık takımlarla yarışıyoruz. Tepkileri herkes hak edebilir ama küfürü, yuhlamayı Ali Sami Yen'de Galatasaraylı oyuncu hak edemez. Sahte hesapların çıkardığı nifaklara taraftarlarımız gelmesin.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)