comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim, Latovlevici'yi takımdan gönderiyor

21 Şubat 2018, Çarşamba 12:15
Fatih Terim, Latovlevici'yi takımdan gönderiyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Rumen sol bekin sözleşmesinde yer alan maddeyi hayata geçirmeyip sorunsuz bir şekilde yolların ayrılmasını sağlayacak.

FutbolArena Özel - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sezon başında Kardemir Karabükspor'dan takıma kazandırılan Rumen sol bek oyuncusu Latovlevici ile sezon sonu devam etmek istemiyor.

Bu doğrultuda karar alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, taraftarların ıslıkla protesto ettiği Rumen sol bekin sözleşmesinde yer alan maddeyi hayata geçirmeyip sorunsuz bir şekilde yolların ayrılmasını sağlayacak.


Galatasaray, Latovlevici ile yollarını ayıracak


Latovlevici'nin opsiyon maddesi devreye girmeyecek ve Rumen sol bek ile hiçbir sorun yaşanmadan yollar ayrılacak. Sezon başında sözleşmesine "18 maçta oynaması halinde kontratı uzar" maddesi konulan Latovlevici, bu başarı opsiyonunu yerine getiremeyecek.
OPSİYONUN KULLANILMASINI SAĞLAMAYACAKLAR

Şu ana kadar 13 maçta forma giyen ve Galatasaray'da kalması adına 5 maçta daha oynaması gereken Latovlevici'ye Terim görev vermeyecek. Opsiyon maddesi devreye girmediği takdirde herhangi bir tazminat ödemeden Latovlevici ile yollarını ayırabilecek. Yuto Nagotomo ile devam edip Hakan Balta'yı kenarda tutan Fatih Terim, Rumen sol bekin sözleşmesinin uzamasını istemiyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"