comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim kararını açıkladı! 'Bundan sonra'

17 Nisan 2022, Pazar 12:23
Fatih Terim kararını açıkladı! 'Bundan sonra'

Fatih Terim, Galatasaray ile ilgili İngiliz basınına dikkat çeken bir röportaj verdi.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'da sezon içerisinde görevine son verilen teknik direktör Fatih Terim, The Athletic'e dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam, sarı kırmızılı kulüple ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"FATİH TERİM, TÜRK FUTBOLUDUR"
The Athletic, Fatih Terim röportajı öncesi yapmış olduğu değerendirmede deneyimli teknik adamla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Fatih Terim, Türk futboludur. İngiliz futbolunda ona eşdeğer birini bulmak zor, çünkü yok. 3 kez Türk Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü yaptı. 1954'ten sonra Milli Takımı ilk kez büyük bir turnuvaya EURO 96'ya götürdü. EURO 2008'de yarı final oynadılar. Ülkenin en büyük ve en başarılı kulübü olan Galatasaray'ı 4 kez yönetti. Onlarla birlikte 8 kez Süper Lig (rekor), 3 Türkiye Kupası ve UEFA Kupası'nı kazandı. Bir Türk takımıyla Avrupa'da kupa kazanan tek teknik direktör olmaya devam ediyor. Lakabı İmparator."

"BEN GALATASARAYLIYIM"

"Ben Galatasaray'a aitim ve bunu gösteriyorum. Karakterimi hiç değiştirmedim. 50 yıl önce Galatasaray'a geldiğim zaman neysem hep aynı Fatih Terim oldum."

"GALATASARAY'DA DEVRİM OLMASINA KARAR VERDİM"

"Galatasaray'da bir devrim olmasına karar verdim. 'Kolay olmayacak' dedim ama sonrasında alınan kararı beklemiyordum. Şu anda mental olarak rahatlamak için biraz zamana ihtiyacım var."

"TÜRKİYE'DE GALATASARAY'DAN BAŞKA TAKIM ÇALIŞTIRMAM İMKANSIZ."

"Baka bir Türk takımı çalıştırmam imkansız. Gaatasaray benim ailem, yuvam. Galatasaray benim için tek yönlü bir bilet. Galatasaray beni istediği zaman hiçbir zaman 'hayır' demedim. Bana ihtiyaç olduğu zaman sözleşmedeki rakama bile bakmadan kabul ettim. Türk futboluna miras bırakmak istiyorum. Benim için en gurur verici şey bu olacak. Bundan sonra ne yapacağıma henüz karar vermedim."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!