comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim, kadroda 9 futbolcunun biletini kesti

22 Mart 2018, Perşembe 09:53
Fatih Terim, kadroda 9 futbolcunun biletini kesti

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, milli takım arasında gelecek sezonun planlarını yaparken 9 futbolcuyu kafasındaki kadroda yer açamadı.

FutbolArena - Galatasaray, milli takım arasına lider girerken Fatih Terim gelecek sezonun kadro planlamasını da yapmaya başladı. Deneyimli teknik adam, 9 futbolcunun gönderilmesini isteyebilir.
 

Galatasaray'dan hangi futbolcular ayrılacak?


Gelecek sezon da takımın başında kalacak olan Fatih Terim'in 4 oyuncuda hayal kırıklığı yaşadığı ve 5 oyuncuyla da gelecek planları kuramadığı için yol ayrımına gitmek istediği belirtildi.

Star'ın haberine göre, gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başlayan ve yakın bir süre içerisinde Milano'ya çıkarma yapan Fatih Terim'in takım içerisinde birçok futbolcudan yeterli katkıyı alamadığı belirtlirken, 'İmpratorun' özellikle Belhanda, Selçuk İnan, Yasin Öztekin, Tolga Ciğerci'de hayal kırıklığı yaşadığı ifade edildi.
 

Jason Denayer ve Eren Derdiyok'un sakatlığında son durum


Galatasaray Sağlık Kurulu, iki futbolcunun girdiği güç, dayanıklılık testini başarı ile geçtiğini ve hem Denayer'in, hem de Eren'in görev verilmesi halinde 90 dakika forma giyebilecek düzeyde olduğunu belirtti.
Jason Denayer ve Eren Derdiyok'dan gelen bu haber Fatih Terim'i sevindirirken, Galatasaray'da sakatlığı bulunan oyuncu da böylelikle kalmadı.
 

Galatasaray'da Jason Denayer ve Eren Derdiyok'un performans rakamları


Galatasaray'ın sezon başında Manchester City'den kiraladığı Jason Denayer, bu sezon farklı pozisyonlarda 16 resmi maça çıktı. Takımına 1 asist katkısı gösteren Belçikalı oyuncu, genel olarak gösterdiği performans ile vasat kaldı.

2017-18 sezonunda gol makinesi Bafetimbi Gomis'in arkasında yedek bekleyen Eren Derdiyok, şans bulduğu 24 resmi maçta 8 gole doğrudan katkı sağladı. 4 gol ve 4 asist kaydeden Türk asıllı İsviçreli oyuncu, bu sezon Galatasaray'ın jokeri oldu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (19 Şubat 2020)