comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim kaç transfer istediğini açıkladı!

26 Aralık 2017, Salı 23:00
Fatih Terim kaç transfer istediğini açıkladı!

Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim, Bucaspor maçının ardından transfer açıklamasında bulundu.

FutbolArena - Galatasaray transfer döneminde kaç oyuncuyu kadrosuna katacak? Bu soruyu, Galatasaray - Bucaspor maçı sonrasında Fatih Terim cevapladı. İşte Fatih Terim'in Bucaspor maçı sonrası açıklamaları...


Fatih Terim'in Bucaspor maçı açıklamaları


"Oyuncuların performansından çok memnunum. Bu tip maçlar tehlikeli maçlardır. Muhakkak ki güç farkı var ancak Bucaspor koşarak, mücadele ederek bozarak kendisine avantaj sağlamaya çalışacaktı ama burada önemli olan benim oyuncularımın ciddi olması. Devre arası onlarla daha da beraber olacağız ve bu bize bir ivme kazandıracak. Attığımız 3 gol dışında 10'a yakın da gol kaçırdık. Oyunu elimizde tutmamız ve rakip yarı alanda oynamamız hoşuma giden bir şeydi. Hepsini 90 dakika oynatmak istedim. Bir sıkıntı olmasa hiç oyuncu değiştirmeyecektim. Çok iyi mücadele ettiler, yeni yıla böyle gireceğiz, çok şükür."


Fatih Terim'den Selçuk İnan açıklaması


Selçuk İnan hakkında da konuşan Fatih Terim, "Selçuk bu takımın şampiyonluklar kazanmasında rol oynamış bir isim. Bir oyuncuyu oynatmayabilirsiniz ama yaptıklarını unutmamak lazım. Selçuk kazanmamız gereken bir oyuncu. Bize çok emeği geçmiştir. Yanlış anlaşılmalarla bitirmemek gerekir. Selçuk'u kazanmamız lazım." dedi. 


Fatih Terim'den Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin yorumu


Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin'e de değinen Terim, "Sinan'ın yeteneğinden şüphemiz yok. Kendisine de söyledim. O formayı almak isterse ben veririm ona, alternatif de bakmam. Ama söylem değil eylemde görmem lazım. Yasin'den ise çok memnunum. 2 gün önce maç oynadı ama bu maçta da ciddiyetini korudu. Herkes nerede şans bulursa onu kullanmak zorunda. Galatasaray'da herkeste o coşkuyu, isteği, ciddiyeti görmem lazım." 

HAZIRLIK MAÇLARI OYNAYACAĞIZ
"Hazırlık maçlarını çok olmasa da oynayacağız. Özellikle Antalya'da bu maçları oynayacağız. 2. yarı mümkün mertebe fiziğimizi kaybetmeden iyi noktaya geleceğiz sonra da oyun felsefemizi yerleştireceğiz." 


Galatasaray kaç transfer yapacak?


Son olarak transfer konusuna da değinen Fatih Terim, "Devre arasında olursa 2-3 pozisyona oyuncu alacağız, çok transfer istemiyorum zaten." dedi ve "Transfer olmazsa da kendi içimizden çıkaracağız" ifadelerini kullandı. 

FATİH TERİM'DEN HASAN ŞAŞ AÇIKLAMASI

Hasan Şaş'la bugün Florya'da görüşmelerinin hemen dışarıya sızdırıldığını belirten Terim, “Florya adeta haber merkezi gibi olmuş. Eskiden biz söylemeden haber çıkmazdı. Hasan Şaş da Ümit Davala da ayrı ayrı hayırlı olsun için geldiler. İki isim de Galatasaray için önemli figürler, gerekirse olabilir. Ama herhangi bir durum yok. Ben açıklayacağım yardımcılarımı zaten. Ama yıldırım hızıyla haberlerin ulaşması dikkatimizden kaçmadı” dedi. 


Fatih Terim'den Ryan Donk yorumu


Oyunu savunmadan kuracak bir takım oluşturmak istediklerini de sözlerine ekleyen tecrübeli hoca, “Savunmadan oyun kurmayı istiyorum. Bugün savunmadan çok oyun kurduk ama bunda Donk'un önemli rolü vardı. Ya benim Kasımpaşa'da tanıdığım Donk olacak ya da 28 kişilik kadronun dışında kalacak. Bu yetenek, bu teknik ve bu fizik bize daha çok şey verecek. Maicon, Serdar, Ahmet ya da Koray muhakkak bu bölgeden oyuna iyi başlamalılar. Bugün pas yüzdesi çok yüksekti. Bunun üzerinde çok duruyorum. Bundan kastım şudur, orada bir sıkıntı olursa, başka birilerini de kullanabiliriz” dedi.

FATİH TERİM ASAMOAH'I İSTİYOR MU?

Galatasaray'ın Asamoah'la ilgili girişimleriyle ilgili de konuşan Terim, “Asamoah benden önce gelişmiş ve bu devre arasında gelebilir bir ümit vardı. Ama olmayabilir diye de düşünmek lazım. Doğru bir transfer olur, iyi bir oyuncu ve umarım devre arasında bu transfer olur. Kısa süre içinde karar verip eylemi de yapmak zorunda olduğumuz için 2. Ve 3. Alternatifi de düşünmemiz gerekiyor.

Latovlevici bugün baya iyi oynamasına karşın, Göztepe maçından önce kendisine sordum, tek başına çalışıyordu ve nasıl olduğunu sordum. Yarın forma versem oynar mısın diye sordum, oynarım dedi. Bugün de oynadı ve beni çok mutlu etti. Seyircilerimiz kızabilir ama aynı seyirci affedicidir de. Bu birini almayacağız anlamına gelmiyor ama alınan da en iyi şekilde kullanılmalı. Karakter yapısından da çok memnunum. Ameliyattan çıktı, kolay değil. İlişki derken, sadece İtalya değil, Almanya, İngiltere, Fransa gibi dünyanın her tarafında arkadaşlarımız var. Hem şahsi ilişkilerimizi hem kredilerimizi kulübümüz için kullanmak kadar doğal bir şey yok. 7'sine kadar çok iş var. Bir kere Florya var. Demin de söylediğim gibi bu haber çıkışından hiç hoşlanmadım. Florya'yı her şeyiyle halletmemiz lazım. 1, 2 sakat oyuncumuz var. Fernando bize sürpriz oldu. İç yan bağlarında yırtık var. Ama önceliğimiz belli. Biz de transferlerin başlamasını istiyoruz, ideali bu ama işler her zaman sizin istediğiniz gibi gitmeyebilir. Benimkisi bir istek. Yoksa vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar kullanacağız. Kullanmadığımız oyuncular var. Bunların hepsine karar vermek lazım. Ben de bu kararları verip yönetime bildireceğim. 28 oyuncu istemiyorum ben, mümkünse 23 ve gerisi de bizim genç çocuklarımızdan olacak şekilde istiyorum. Ben buradan tüm Galatasaraylılar'ın, tüm futbol ailesinin ve ülkemin yeni yılını kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.