comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim iddiasına MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'dan cevap

06 Ocak 2018, Cumartesi 23:43
Fatih Terim iddiasına MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'dan cevap

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında söylediği iddia edilen sözlere cevap verdi.

FutbolArena - Galatasaray'a geri dönen teknik direktör Fatih Terim için MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun "Aman ona dikkat edin" dediği öne sürülmüştü. Merkez Hakem Kurulu cephesinden konuyla ilgili ilk açıklama geldi. TFF'nin resmi sitesi aracılığıyla bildiri yayınlayan Yusuf Namoğlu, iddiaları kesin dille yalanladı.
 

Yusuf Namoğlu'dan Fatih Terim açıklaması:


"Antalya'da düzenlediğimiz 2017-2018 Sezonu Kış Semineri'yle ilgili olarak bir gazetede "Aman, Terim'e dikkat edin" başlığı ile yayınlanan hayal mahsulü haber, bizleri derinden üzmüştür.

Seminer kapsamında verilen eğitim programı içerisinde; hakem-teknik adam ilişkileri ile ilgili özel ders konulduğu, bazı teknik adamlarla ilgili özel uyarılarda bulunulduğu, iki hakemin atletik sınavları geçemediği ve bir MHK yöneticisinin bir hakeme hakaret ettiği şeklindeki iddialar, tamamen gerçek dışıdır. Seminerlerimizde hiçbir teknik adam, futbolcu ve yönetici ile ilgili isim bazında herhangi olumsuz bir konu geçmemiştir.
FIFA ve UEFA'dan üst düzey uzmanların katıldığı ve Türk hakemliği için son derece ciddi, her türlü spekülasyondan uzak bir eğitim faaliyetinin yapıldığı seminer oldukça verimli geçmekle birlikte herhangi bir olumsuzluk da yaşanmamıştır.

Sadece kişileri ve kurumları yıpratmayı amaçlayan bu asılsız senaryolara itibar edilmemesini kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarım."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)