comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: "Haaland ile anlaşmıştık! Limit olsaydı alabilirdik"

01 Ağustos 2021, Pazar 18:21
Fatih Terim:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Borussia Dortmund forması giyen yıldız futbolcu Haaland'ı U20 turnuvasında izlediklerini ve limitlerinin olması halinde o dönem 8-9 milyon civarı bir rakama transfer edebileceklerini söyledi.  

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, transfer çalışmalarıyla ilgili basın mensuplarıyla yaptığı sohbette geçmiş döneme dair çarpıcı olaylar anlattı. 

Terim, bugün dünya yıldızı olan Haaland'ı U20 şampiyonasında izlediklerini ve o dönem limit olsaydı 8-9 milyon civarına alabileceklerini söyledi. 
Fatih Terim, "Bir örnek vereyim. Haaland'ı biz U20 turnuvasında izlettik. Ümit ve Necati Hoca'yı gönderdim. Beni aradılar maçtan. 'Hocam tüm scoutlar burada. Elimizi çabuk tutmazsak alırlar' dedi. O gün limitimiz olsaydı 8-9 milyona transferi bitirme noktasına gelecektik. Linnes ile birlikte aynı şehirden olduğu için Haaland ile iletişim kurmuştuk. Anlaşma noktasına geldik. Maalesef Norveç'ten hiç çıkmamış 20 yaşındaki bir oyuncuya o dönem 8-9 milyon versek, neler olabilirdi Türkiye'de, tahmin edin. Şimdi 150 milyon euro." ifadelerini kullandı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!