comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim Galatasaray'da transferi resmen açıkladı

10 Ocak 2018, Çarşamba 19:40
Fatih Terim Galatasaray'da transferi resmen açıkladı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya kampında takımın performansı, kamp dönemi hakkında, transfer ve yardımcılarıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya kampında kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu ve başta Asamoah olmak üzere transfer çalışmaları hakkında flaş ifadeler kullandı. 

"FERNANDO DIŞINDA SAKAT FUTBOLCUMUZ YOK"
Geldiğimiz günden itibaren her şey çok güzel gidiyor. Taraftarlarımıza da bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Kamp dönemi gayet iyi geçiyor. Şu anda Fernando'nun sakatlığı var ve o da tedavisiyle birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Onun dışında sakat futbolcumuz yok. 


Galatasaray'da Tarık Çamdal, Emrah ve De Jong transferleri


Fatih Terim yaptığı açıklamada, "Tarık Çamdal ve Emrah'ın oynamaları istediği için böyle bir karar aldım. Burada şans bulamayacaklardı. De Jong için de aynı şekilde. Geldiğimde burada yoktu zaten." diye konuştu. 

"DIŞARIDAN BAKILDIĞINDA HEPİMİZ İYİ TAKIMIZ AMA..."

Dışarıda olmak ile içerde olmak arasında büyük fark var. İçerde yaşarsınız. Dışarıda seyredersiniz. İçerde yaşarsınız ve kendi kafanıza notlar koyarsınız. Oyuncunuzun davranışı, yeteneği, performansı her şeyiyle. Dışarıdan hepimiz çok iyi bir takımız. Evet, itirazımız yok. Malaesef aldığımız sonuçlar doğru orantılı değil. Ali Samiyen'de çok iyiyiz ama dışarıda fazla puan kaybı var. Sadece iyiyiz demekle olmuyor. Ben fazla bir şey yapmadım. Sadece o maçları kazanmamız gerektiğini oyuncularımıza izah ettim. Başlarında bulundum ve çok fazla dokunmadım. Dahilim yok. Herkese teşekkür ettim. 

"İSTANBUL'A DÖNMEYECEĞİZ"

Hagi ile konuştum. Bizim takımla oynayalım mı dedi, oynayalım dedim. Biz burada kısa sürede hem hazırlık maçı oynamamız lazım. Sistem ve oyun felsefesi adına bazı şeyleri yerleştirmek için. Hem de fiziğimizi en iyi seviyeye getirip hazır olmamız lazım. 2 gün üst üste hazırlık maçı oynayabiliriz. İstanbul'a dönmeyeceğiz. Buradan İzmir'e gideceğiz. Maç günü de gidebiliriz. 


Galatasaray'da son dakika Asamoah ve sol bek transfer haberleri


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim transferle ilgili şu açıklamaları yaptı:
Asamoah transferi benden önce gelişti. Ancak zor görünüyor. Alternatif bakıyoruz. İsteğimize, sistemimize, ekonomimize uygun, fark yaratacak bir oyuncu olmalı. Sol bek transferi dışında 1 sürpriz transfer daha yapabiliriz. Belki 1 dedik, 2 de olabilir ama 3. transfer olmaz diyelim. Sol bek dışında belki bir sürpriz yapabiliriz, kafamızda bir şey var. Ben bu mesajı çok açık verdim, yapacağımız transferler, oyuncularımızın performansını artırmaktan önemli değildir.Transferi Türkiye'den çözemiyoruz. Alacaksak yabancı olacak. Bu bağlamda da bir veya iki oyuncu ayrılabilir. Bazı oyunculara da buna karşı hazırlıklı olmalarını söyledim."

FUTBOLARENA AÇIKLADI, FATİH TERİM DUYURDU

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim yardımcılarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, Hasan Şaş ve Necati Ateş'in alt yapıda göreve geleceklerini de resmen FutbolArena'nın günler öncesinden duyurduğu gelişmeyi bildirdi. (DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN>>)

Hasan Şaş, Ümit Davala, Taffarel'e ek olarak Levent hocamız milli takımla benimle beraberdi. Kariyeri iyi olan, karakterli ve çalışkan, iyi bir yardımcımdır benim. Galatasaray'a hizmet etmiş arkadaşlarımız için de değişik projelerim var. Alt yapıdan yine bir şey çıkmıyor. Alt yapıya çok büyük çapta proje düşünüyorum. Necati Ateş ve Gökhan Zan'ı çağırdım. Çok paramız yok, itibarımız hep var dedim. onlar da böyle bir şey talep etmiyoruz dediler. Alt yapıda kendi yaş gruplarıyla birlikte haftada 1 kez A takımı çalıştırsınlar istiyorum.

"FUTBOLCULARIN ISLIKLANMAMASI GEREKİYOR"

Hani deniyor ya, Dortmund'da bütün kombineler satıldı, tek bir kombine satılamıyor, kombine almak isteyenler sıraya giriyor, boşa kombine çıkarsa alıyor diye.. Bizde de öyle olmalı. Taraftarımız onlardan daha büyük taraftar... Takım kötü de gitse tribünler dolmalı. Seyircimizin gurur duyacağı Galatasaray olmak niyetimiz var. Ancak şunu da belirteyim, futbolcuların da ıslıklanmaması lazım."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)