comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: "Galatasaray, Avrupa'ya yakışıyor"

01 Ekim 2021, Cuma 01:07
Fatih Terim:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Marsilya maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde gruptaki ikinci maçında deplasmanda Marsilya ile golsüz berabere kaldı ve 4 puanla liderliğini sürdürdü. 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"MARSİLYA İLE OYNAMAK ZOR, ONLARI İYİ ANALİZ ETTİK"

Marsilya'yı iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. Dersimize iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Cengiz'le beraber iki kenarı genişte kullanan bir takım. Çok adamla da hücum yaptıkları için Berkan'la iyi kapattık

"CICALDAU HAKEM BARİYERİNE TAKILDI, KALE BOŞTU"

Cicaldau hakem bariyerine takıldı. Bu da herhalde enteresan notlar arasına geçecek. Bu arada kale boş, kaleci yok. İlk yarı taktiksel anlamda iyi cevap verdik ve bize pres yapmalarına müsaade etmedik.

"ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ LİDER ÇIKMAK"

Öncelikli hedefimiz lider çıkmak. Lokomotiv Moskova maçı da kolay değil. Daha önce söylemiştim. Şampiyonlar Ligi gibi bir grup. Öyle bir kura. Özlediler bizi herhalde. Genelde bu takımlarla Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşırız. Bu platformda olmak güzel ama. Galatasaray, Avrupa'ya yakışıyor."

"KARŞI TARAF ERMENİ VE YUNAN BAYRAĞI AÇARAK SÜREKLİ TAHRİK ETTİ"

Fatih Terim maçın ilk yarısında tribünlerde çıkan olaylar ve oyunun durmasıyla alakalı olarak, "Karşı tarafta sürekli olarak Ermeni bayrağı açarsanız tahrik edersiniz. Ben taraftarımıza sakin olmalarını söyledim ama haklılar da. Devamlı tahrik. Yunan bayrağı, Ermeni bayrağı. Çok tahrik edildiler. Buna rağmen sakin olmalarını istedim. Sağ olsunlar." ifadelerini kullandı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!