comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: 'Fenerbahçe'yi yenmek...'

17 Mart 2018, Cumartesi 21:35

Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin ardından açıklamalarda bulunan Fatih Terim, oyundan memnun olduğunu açıkladı. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe derbisinin ardından açıklamalarda bulundu. 

"OYUN BENİ TATMİN ETTİ"
Açıkçası oyun beni tatmin etti. Defansı organize edersiniz, hücum stratejilerinizi uygulayabilirsiniz. Bütün taktik anlayışını ortaya koyabilirsiniz ama top çizgiyi geçmeyince yapabileceğiniz bir şey kalmaz. Keyifli bir maç oldu. Pozisyon oyununu iyi oynadık. 

"YENMEK İÇİN ÇOK UĞRAŞTIK"

Tabi puan farkı ve kaybedince oluşacak duruma bakıldığında, rakibimizle aramıdaki puan farkı koruduğunda beraberlik iyi duruyor ama açıkçası yenmek için çok uğraştık. Olmadı, yapacak bir şeyimiz yok. Ancak oyuncularımın oyun anlayışından ve coşkularından, olaya konsantre oluşlarından memnunum. 

"GALATASARAY TARAFTARI HARİKAYDI"

Galatasaray seyircisi inanılmaz kibar ve anlayışlı davrandı bize. Seyirciyle ve kulüpteki delegelerle ve camiadaki insanlarla aramızdaki mesafeyi kapatacağız. Antrenmanda 27 bin küsür seyirci, herhalde birçok maçta yoktu. Böyle baktığınızda dünya sıralamasında önemli. Bu bize olan sevgiyi, güveni ve inancı gösteriyor. Bütün Galatasaraylılar bütün olmalı. Bu işin içinden öyle çıkarız. İdari, ekonomik ve teknik anlamda hiçbirimiz tek başımıza bir şey yapamayız. 

Sarı Kırmızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.