comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim en zor şampiyonluğunu istiyor! En düşük puan...

21 Mart 2018, Çarşamba 20:08

Galatasaray'da 4. dönemini geçiren ve daha önce 6 kez şampiyon olan Fatih Terim, 7. şampiyonluğu öncesinde büyük bir handikaba sahip.

FutbolArena Detay - Galatasaray'da daha önce 1996-2000, 2002-2004 ve 2011-2013 yılları arasında teknik adamlık yapan Fatih Terim, birinci ve üçüncü dönemindeki her sezon şampiyonluk yaşamış ve sadece 2. döneminde başarısız olmuştu. Galatasaray'a ilk kez sezon ortasında, 4. kez bu sezon gelen Fatih Terim, bu kez Süper Lig'de şampiyon olabilmek için büyük bir handikabı aşmak zorunda. 


Fatih Terim'in şampiyonluk yıllarındaki puanları


Fatih Terim bu sezon 3. sırada devraldığı Galatasaray ile ligin 2. yarısında rakiplerini geçmeyi başardı ve bir puan farkla da olsa liderliğini sürdürüyor. 

26. hafta sonu itibariyle 54 puanla lider olan Galatasaray, daha önce sadece 2012-2013 sezonu şampiyonluğunda 26. haftada 54 puana sahipti. Fatih Terim o sezon başardığını bu sezon da başarmak istiyor.
İşte Fatih Terim'in geçmişte yaşadığı 6 şampiyonlukta, 26. hafta itibariyle topladığı puanlar...HEM KADRO DAR, HEM NDİAYE SATILDI

Fatih Terim puan olarak en düşük 2. sezonunu yaşarken bir yandan da dar kadroyu zenginleştirmek için uğraşıyor. Devre arasında yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle Badou Ndiaye'yi Stoke City'e satmak zorunda kalan Galatasaray'da Terim; Donk, Sinan Gümüş, Martin Linnes, Selçuk İnan gibi isimleri kazanarak şampiyonluk yolunda kadroyu zenginleştirmenin yollarını arıyor. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.