comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: 'Emre Mor, Ozan Tufan ve Burak Yılmaz için girişimimiz yok'

14 Ocak 2018, Pazar 12:03
Fatih Terim: 'Emre Mor, Ozan Tufan ve Burak Yılmaz için girişimimiz yok'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya kampında gazetecilerle yaptığı sohbette transfer görüşmelerinden takımdaki durumua kadar önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Galatasaray'da ikinci yarı hazırlıkları devam ederken Fatih Terim, Antalya kampında gazetecilerle sohbet kahvaltısında bir araya gelirken önemli açıklamalar yaptı. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da.

Hürriyet'in derlediği haberde Fatih Terim,  Başkan Dursun Özbek'in basına verdiği kahvaltı davetine katılırken transferle ilgili Emre Mor, Burak Yılmaz ile alakalı bugüne kadar hiçbir girişimlerinin olmadığını açıkladı.
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın mensupları ile yapılan sohbette gündemdeki konulara değindi.

"CENK İÇİN PREMİER LİG DOĞRU TERCİH"

Cenk'in ilk maçını izleyemedim ama sevindiğim bir şey. Yabancı kuralını koyarken oyuncularımızın dışarı gitmesinin önemli olduğunu söylemiştik. Yetenekli, sevdiğim bir futbolcu. Beşiktaş ve Cenk için doğru bir gelişme oldu. Allah yolunu açık etsin. Cenk'in İngiltere'de başarılı olacağına inanıyorum. Cenk için Premier Lig doğru bir tercihti.
 

Fatih Terim'in devre arası transfer açıklaması


İsteklerimiz olursa iyi olur. Biz teknik açıdan eksik olduğumuz, takviye yapmamız gereken bölgeleri başkan ve yönetici arkadaşlarımıza ilettik. Sol bek bölgesinde eksiklerimiz olduğunu daha önce de belirtmiştik. Transferde işin teknik yanı önemli ama ekonomik yanı da önemli. Nasıl olursa olur, olmaz ise öteki nasıl olur bunu paylaştık. Ay sonuna kadar daha çok zaman var. Elbette yeni transfer bir an önce gelse iyi olur ama Ocak ayı transferleri kolay değildir. Zor transferlerdir. Herkes takımını kurmuştur. İyi oyuncusunu vermek istemez takımlar Ocak ayında. Dikkat edilmesi gereken dönem. Ara transferde radikal değişiklikler olmaz. Yazılanlara bakıyorum.

"OYUN ANLAYIŞINDA DEĞİŞİKLİKLER OLACAK"

Başkanla konuştuk ve Florya'da geldik. Arkasından Göztepe maçı vardı. Orayı iyi geçtik. İkinci yarı hazırlıkları planlaması aynı anda transferle ilgili neye ihtiyacımız var, bunları konuştuk. Zamanımız az yapacak işimiz çok Aynı anda birçok şeyi değiştiriyoruz. Sadece teknik adamlar değil, fikir mental olarak birçok şey değişti. Mekanın tanıdık oluşu ve bizim oluşu bizim avantajımız. Bu da işleri kolaylıktır. Gördüğünüz gibi kamp ortamı son derece pozitif ve neşeli hava var. Bunu devam ettireceğiz. Mutlu insanların performansları yüksek olur. Oyun anlayışında da değişiklikler olacak. Fernando için sağlık heyeti güzel işler yapıyor. Gayet iyi çalışıyor. Hafif hafif bugün yarın koşulara çıkacağını düşünüyorum. Hedefimiz Fernando'yu Kayseri maçına yetiştirmekti. Bu büyük başarı olur ama zor. Her bünyeye göre sahaya dönme zamanı değişiyor. Her oyuncunun Tedaviye cevap veriş şekilleri farklı.
Hiçbir şampiyonluğun kolay olduğunu, kolay kazanıldığını görmedim.

"ŞAMPİYONLUK YOLUNDA HER MAÇ ÖNEMLİ"

Emek vermeden yemek olmuyor. İkinci yarı son yarı demek. Yarış daha çetin geçecek. Yarış daha da hızlanacak. Mücadele seviyesi yükselecek. Bu senede değişik bir şey olmayacak. Şampiyonluk yolunda her maçın önemli olduğunu göreceğiz. Kimin nerede puan kaybedeceği belli olmaz. Belki de beklediğimiz sonuçlarla karşılaşacağız, puan kaybedeceğiz. Ama hep zorluklara göğüs gereken takımlar ayakta kalıyor. Hayat sürprizler dolu. Biz ayakta kalıp gerekli mücadeleyi göstereceğiz.

"TRANSFER FAALİYETİMİZ YOK"

Mevcut oyuncuları yukarı çekmek de bir transferdir demiştim. Şu anda sadece onunla uğraşıyorum. Bu kapasiteden faydalanmak istiyorum. Kaç kişi olursak olalım bir bütün olmak istiyoruz. Herkes bu takımın parçası. Hep beraber oynamalıyız bu oyunu. Bunu kamp süresince başardığımızı düşünüyorum. Sadece sahada takım olunmaz. Bunu tamamlamak gerekir. Bizim şu ana kadar Türkiye'de herhangi bir transfer faaliyetimiz olmadı. Olduğu zaman prosedür ne ise temasa geçilir.

"GÖZTEPE MAÇI KOLAY DEĞİLDİ"

Göztepe maçı da zordu. Her maçta zor geçecek. Şampiyonluk, kümede kalma, orta sıra mücadelesi derken her maç zor olacak. Her takımın sonuçta bir hedefi var. Emekler veriliyor. Ben bu takıma güveniyor ve inanıyorum. İkinci yarıda Bazı oyuncuların değişik performansa imza atacağını düşünüyorum.

"ASLOLAN OYNAMA İSTEĞİ"

Sonuçta her takımla her yerde oynuyorsunuz. Oynadıktan sonra sahada gerekeni yapıp iyi takım olduktan sonra her yerde herkesle oynayabilirsiniz. İyi takım her yerde kazanır Her yerde kazanmaya oynar. Asıl olan her yerde Oynama isteği O zaman karşılığını alırsınız.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)