comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: "Eğer bir gün gidersem yapacağım ilk iş..."

12 Mayıs 2018, Cumartesi 22:19
Fatih Terim:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Yeni Malatyaspor maçının ardından önemli bir mesaj verdi. Teknik Direktör istikrarı hakkında konuşan Terim, bir gün başka bir pozisyona geçmesi halinde istikrarı sağlamak için harekete geçeceğini söyled i. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig 33. haftasında Yeni Malatyaspor2u 2-0 yendikleri maçın ardından basın toplantısında geleceğe ve geçmişe dair son derece önemli açıklamalar yaptı. 


Fatih Terim'in maç sonu basın toplantısı (Galatasaray 2-0 Yeni Malatyaspor)


"ARSENE WENGER BÜYÜK USTA! EĞER BEN DE KALSAYDIM..."

Dünyadaki futbol oluşumunda ekonoi tavana vurdu. Eskiden örnek verdiğimiz Avrupa'da da hoca değişimi kısa periyoda alındı. Bakın... Geçmişte 6 ay kalmak bile zordu. Ben 4 sene kaldım, 4 sene üst üste şampiyon olduğum için. Bir tek Gordon Milne vardı 3 sene Beşiktaş'ta." Muhakkak ki gidişlerde benim de hatam vardır ama az hatalı olan benim. Beni gönderdiler dediğimde kimse inanmadı. Avrupa şampiyonu oldun, seni kim gönderebilir diyorlardı. İnsan istenip, istenmediğini bilmez mi?" "Eğer bir gün ayrılır ve başka bir konuma geçersem, bu istikrarı sağlamak adına hareket edeceğim. Arsene Wenger büyük usta. 96'da birlikte imza attık. Eğer ben de kalsaydım önemli başarılar elde ederdik."
"BİR GÜN AYRILIR VE BAŞKA BİR POZİSYONA GELİRSEM..."

Milli takımda 6 sene kaldık. İstikrar böyleydi. Muhakkak ki inişlerde benim de hatam vardır. Ben mesela beni gönderdiler dediğimde kimse buna inanmıyordu. Seni kim gönderdi diyorlardı Avrupa şampiyonu. İnsan istenip istenmediğini bilmez mi. Ben olur da, gün gelir ve ayrılır, başka bir pozisyona geçersem bu istikrarı sağlamak adına hareket edeceğim. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.  

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"