comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim döneminde deplasmanda en iyisi Fenerbahçe

08 Ekim 2018, Pazartesi 18:46
Fatih Terim döneminde deplasmanda en iyisi Fenerbahçe

Galatasaray'da Fatih Terim'in teknik direktörlük göreve gelmesinin ardından, ligde üç büyükler arasında deplasmanda en fazla puan toplayan takım Fenerbahçe oldu. 

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig'de geçtiğimiz sezon şampiyon olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'e sıkça yöneltilen soruların arasında "Takımın deplasman fobisi var mı?" yer alıyor. Peki Terim göreve geldikten sonra Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında deplasmanda en fazla hangi takım puan topladı?


Süper Lig'de deplasmanda en fazla puan toplayan takım?


Galatasaray'da geçtiğimiz sezon Tudor'un yerine göreve gelen ve takımı şampiyon yapan Fatih Terim döneminde üç büyükler arasında Spor Toto Süper Lig'de en fazla puanı Fenerbahçe topladı. 

Galatasaray bu süreçte 13 maçta 7 galibiyet, 5 mağlubiyet ve 1 beraberlik alarak 22 puan topladı. Beşiktaş ise Şenol Güneş yönetiminde 13 maçta 5 galibiyet, 3 mağlubiyet ve 5 beraberlik ile 20 puan topladı. Fenerbahçe ise bu 13 maçlık süreçte 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak 23 puan topladı. Fenerbahçe'in elde ettiği 7 galibiyetin 6'sı Aykut Kocaman döneminde elde edildi. 
Beşiktaş ise bu süreçte üç büyükler arasında deplasmanda en az puan toplayan takım oldu. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.