comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim: 'Ben bu takıma güveniyorum'

24 Kasım 2021, Çarşamba 16:11
Fatih Terim: 'Ben bu takıma güveniyorum'

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Marsilya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde Marsilya ile karşılaşacak olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim ile birlikte Sofiane Feghouli basın toplantısı düzenledi.

FEGHOULI: "MARSILYA MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ"
"Galatasaray'da çok mutluyum. Hocamla çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Takım arkadaşlarımla da iyi anlaşıyorum. Fenerbahçe maçının analizini yaptık. Derbiyi kazanmamız gerekiyordu. Marsilya maçını kazanmak için motivasyonumuz çok yüksek. En iyi şekilde bitireceğimizi düşünüyorum. Takım olarak her maça ayrı ayrı hazırlanıyoruz. 3 günde bir maç oynamak kolay değil. Geçmişe baktığımız zaman son gün şampiyonluk kazandık. Lig uzun, UEFA'da ise yarın kazarak tur atlamak istiyoruz."

FATİH TERİM'İN AÇIKLAMALARI

"Bu basın toplantısını izleyenlerin benden Fenerbahçe maçıyla ilgili yorum yapmamı beklediğini biliyorum. Galibiyetler, mağlubiyetler, yaşananlar bugün olduğu gibi yarın da devam edecek. Galatasaray'ın lider olduğu ve direkt olarak gruptan çıkabileceği bir ortamda bu tür illüzyonlarla uğraşmak istemiyorum. Marsilya maçının önüne geçmesini istemiyorum. Fenerbahçe'ye yenildiğimiz için üzüldük elbette ama bizim için Marsilya maçı daha önemli. Birinin telafisi var ama diğerinin telafisi yok. Yüzlerce maç oynadım, kazandım... Çok lig şampiyonlukları gördüm. Yaşadığım şampiyonluklar daha çok. TFF ile ilgili süreci Sayın Başkanımız yönetiyor. Ben konuşmayacağım. Kendisine güveniyorum."

"BEN BU TAKIMA GÜVENİYORUM"

"Biz her zaman şampiyon olmak isteriz. Kaybettiklerimizi de nasıl kaybettiğimizi görüyorsunuz. 1-2 golle kaybettiğimiz çok çabuk unutuluyor. Bu yeni yapılanma döneminde bir şampiyonluktan daha önemli işlerim var bu süreçte. Bugün borç içinde olan kulübün kurtulması için çalışıyoruz. Başkanımız da beni bu yönde motive etti. Ben bu takımın potansiyelinin farkındayım. Onların hepsi benim evladım. Yaptıkları tüm hataların sorumluluğunu ben alıyorum. Bu çocuklar, bu ekonomik şartlarda kulübümüzün yol alabilmesi için en önemli silahlarımızdır. Mostafa Mohamed'in sözleşmesini uatacağız. Niyetimiz o yönde. Herhangi bir değişiklik olmazsa."

"TARAFTARIMIZ BÜYÜK BİR JEST YAPTI"

"​​​​​​​Taraftarımız, derbiden sonra büyük bir jest yaptı. Kaybederken de takımı alkışlamak... İşte Galatasaray bu zaten. Biz taraftarımızla birlikte çok başarılar kazandık. Her zaman çok pozisyona grip az atmak, şanssız goller olmaz. Bu iş tersine döndüğü zaman bazı işlerin nasıl değişeceğini hep birlikte göreceğiz."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!