comScore
bilyoner

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim Belhanda hakkında ilk kez konuştu

13 Mart 2021, Cumartesi 18:53
Fatih Terim Belhanda hakkında ilk kez konuştu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Belhanda ile yolların ayrılmasının ardından ilk kez konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayserispor maçı öncesi yayıncı kuruluş beIN Sports'a verdiği röportajda hem kadro, hem takımın son durumu ve aynı zamanda bu hafta yolların ayrıldığı Belhanda hakkında açıklamalarda bulundu. 

"İKİ SANTRFOR OYNAYABİLİRİZ DEMİŞTİM"
İki santrfor olduğu zaman gerekirse kullanırız demiştim. Düşüncelerim sahaya yansırsa merkez santfrorla devam etmeyi düşünüyorum. Tatmin olmazsam zaten hamle oyuncularımız var. Başka türlü oyun formatımız var. Oyun sistemimimizden fazla uzaklaşmayı düşünmedim. Tabii ki bir şey olursa müdahale edeceğiz. Yaptığımız tüm taktik çalışmalarında iyi gördüm. İnşallah sahaya yansır. Olan, olmayan herkes hazır ve mutlu. 

"BELHANDA'YI GALATASARAY KÜLTÜRÜNE YAKIŞIR ŞEKİLDE YOLCU ETTİK"

İnsanların neler beklediğini görüyorum. Nagatomo, Gomis, Drogba, Melo ile nasıl ayrıldıysak 4 sene hizmet etmiş Belhanda'yı da Galatasaray kültürüne yakışır şekilde yolcu ettik. Bizim için orada tamamlandı. Belhanda mevzusunun bize zarar vermesine müsaade etmeyiz, etmem de. Çünkü Galatasaray büyük bir camia. Bugün temsilcilerimiz dünyanın her tarafında. Kewell, Sneijder, Drogba, Mariano, Melo Galatasaray'ın temsilcileri gibi. 

"BENİ GÖNDERDİLER, GALATASARAY'A KÜSMEDİM"

İyi ayrılmak Galatasaray'ın kültürü olmalıdır. Kimsenin unutmaması gereken bir şey var. Tek önemli olan kelime ve cümle Galatasaray'dır. Neden mi? 2 sene üst üste şampiyon olduk. 5 maçtır namağluptuk. Beni gönderdiler. Bu kulüp beni gönderdi. Neticeleri de, başarıyı da sayıyorum. 1-2 gün sonra 19:05'te noter kağıdını yollar ayrılmak için. Ben Galatasaray'a küsmedim. 

"BELHANDA KONUSUNUN TAKIMA ZARAR VERMESİN İZİN VERMEM"

Dolayısıyla Kaos, kriz problem yaratmasına izin vermeyiz. O konu orada kapanmıştır. Takımlarda genel itibariyle krizler, kaoslar olur ama yönetilir. Belhanda konusu ise orada kapandı. Takımz arar vermesine izin vermem. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!