comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim 2 maç ceza aldı! Kulübede olmayacağı maçlar

25 Mart 2021, Perşembe 20:31
Fatih Terim 2 maç ceza aldı! Kulübede olmayacağı maçlar

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'e 2 maç ceza verdi.

FutbolArena - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Lig'in 31. haftasındaki maçların ardından kararları açıkladı. PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile yardımcısı Ümit Davala'ya 2'şer maç men cezası verdi. Galatasaray'da Fatih Terim ve Ümit Davala'nın kulübede olamayacağı maçlar Hatayspor (D) ve Fatih Karagümrük olarak sıralandı.
 

Fatih Terim ve Ümit Davala neden ceza aldı?


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 25.03.2021 tarih ve 61 sayılı toplantısında almış olduğu karar şu şekilde:

"GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM'in, 19.03.2021 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Süper Lig müsabakasında, FDT'nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 19.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, olayın oluş şekli dikkate alınarak FDT'nin 12. Maddesinin uygulanması suretiyle neticeten 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. antrenörü ÜMİT DAVALA'nın, rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 19.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, olayın oluş şekli dikkate alınarak FDT'nin 12. Maddesinin uygulanması suretiyle neticeten 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"