comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Altaylı'dan Galatasaray'a Dursun Özbek uyarısı

15 Ocak 2018, Pazartesi 21:40
Fatih Altaylı'dan Galatasaray'a Dursun Özbek uyarısı

Fatih Altaylı gündemi değerlendirdi. Özellikle Dursun Özbek'in Ocak ayında seçim kararı almasıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. 

FutbolArena - Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Bloomberg TV'de gündemi değerlerdirdi. Cenk Tosun'un Everton'a transferi, Arda Turan'ın Başakşehir'le imzalaması ve en önemlisi Galatasaray'da seçim gündemiyle alakalı Dursun Özbek hakkında konuşan Fatih Altaylı şu ifadeleri kullandı:

"CENK TOSUN'U BEĞENDİM"
Cenk Tosun'u beğendim. Ancak takımı dökülüyor. Çok kötü oynadılar. Takım dökülünce Cenk'i övmek de mümkün olmuyor. Mesela Rooney bir adım önde olsa, Everton 1-0 öne geçecekti ilk yarıda. 5 dakika sonra golü yediler. Cenk çok çabaladı. Beşiktaş'taki Cenk gibi miydi değil. Ancak Everton, Beşiktaş gibi değil. Rakipleri de Beşiktaş'ın rakibi gibi değil. Beşiktaş'taki beslenme olmayacak. Orada daha zorlu bir savaş bekliyor Cenk Tosun'u. 


Arda Turan'ın Başakşehir'e transfer imza töreni 


Arda Turan'ın yeniden Türkiye'ye dönerek Başakşehir ile sözleşme imzalamasının ardından yaptığı açıklamalar üzerine konuşan Fatih Altaylı, "İnsanların hayalleri değişebilir. Bu yaşla ilgilidir. Hayaller sizin o an bulunduğunuz konumla ilişkilidir. Ben nasıl bu yaşımda futbolcu olamayı hayal edemiyorsam gibi... Arda'nın 19 yaşındaki hayaliyle, 31-32 yaşındaki hayali arasında fark var. İçinde bulunduğu koşullar arasında kendini yeniden kanıtlayacağı bir fırsat elde etmek. Dikkat edin, hayal ettiğim takım demiyor. Arda'nın ne olduğunu bir kez daha kanıtlayayım. Arda'nın hayali bu. Çok büyük sıkıntılar yaşadı çünkü. Yeniden futbola dönmek ve yeniden kendini kanıtlamak Arda'nın hayaliydi. Zaten kendisi de onu söylüyor." diye konuştu. 

"GALATASARAY ARDA'YI İSTEMİYORSA ZORLA MI GELECEK?"

O gün öyle bir ön şart söylemesini gerketirece ortam yoktu. Galatasaray'dan büyük paralarla Avrupa'da büyük bir kulüptesiniz. Elbet eski takımınız geri alır diye düşünürsünüz. Sonra içine düştüğü durumda Galatasaray istemedi. Ön şart, kulübünün kendisini istemesi değil midir? Galatasaray istemiyorsa Arda Turan'ı, Arda'nın zorla gelip de antrenmana çıkacak hali yok. Galatasaray istemiyor abi çocuğu. Bazı Galatasaraylıların Arda'ya duyduğu tepkiyi anlamak mümkün değil. Arda istenmediği yere mi gelecek? 


Galatasaray'da Ocak ayı seçim haberleri (Dursun Özbek, Mustafa Cengiz)


Galatasaray'da Ocak ayında geçrekleşecek seçimle ilgili Fatih Altaylı şu şekilde konuştu:"

Hukukçulara sorduğumda zaten onlar da Mayıs ayında seçim yapılmalı diyor. Mayıs ayında kulübün tüzüğünün gerektirdiği dönemde girmek isteyen tüm adayların katılımıyla adil, baskın olmayan ve doğru düzgün programların yapıldığı, Galatasaray Genel Kurulu'nun takdirine sunularak Galatasaray seçimi yapılır. Bu şekilde değil. Ne diyor Mustafa Cengiz? Ne olursak olalım biz Mayıs'ta seçimi bekleyeceğiz. Bu çok kıymetli bir laftır. Galatasaray'a önemli bir süre, süreç kazandırmaktır. Eğer 3.5 yıl daha Dursun Özbek görevde kalırsa, 3.5 yıl sonra Galatasaray bir felaketin içinde olur. Hatta 3.5 yıla kalmaz bile. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)