comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Altaylı'dan Dursun Özbek'e olay sözler: 'Hiç başkan kulübe fatura keser mi?'

31 Mart 2018, Cumartesi 17:39

Galatasaray'ın mali genel kurulunda kürsüye çıkan Fatih Altaylı, eski başkan Dursun Özbek için ağır ifadeler kullandı.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski yöneticisi Fatih Altaylı, mali genel kurulda eski başkan Dursun Özbek'i hedef aldı.
 

Fatih Altaylı'nın Galatasaray genel kurulu açıklamaları


Kürsüdeki konuşmasında ağır sözler sarf eden Fatih Altaylı, "Dursun Özbek'i 2 ayda ulaştığı ayılma için tebrik ediyorum. Biz Galatasaray'da "biz" diye konuşmaya öğrendik. Dursun Özbek konuşmasında kırıntı bile sunmadı bana. Zekamla alay edilmesinden çok üzüntü duydum. Galatasaray üyeleri, Çiftlikbank üyeleri değildir. Galatasaray başkanları Uruguay'a kaçamazlar. Kötü de olsa doğruları söylemek zorundadır. Bu salondaki saygın insanlara bir muhtarlar toplantısı muamelesi yapamaz." dedi.

SERA OTEL ÖRNEĞİ
Sözlerinin devamında, "Otel konusuna da değinmek istiyorum. Bir Galatasaray başkanı kendi kulübüne fatura keser mi? Galatasaray'da başka otelci arkadaşlarımız da var. Çeşitli takımlarımızı defalarca misafir ettiler. Açın Galatasaray muhabesini bir liralık Sera Otel faturası var mıdır?" diye konuştu. Bu sırada otelin sahibi Özer Saracoğlu da salonda kalkıp "1 Lira yok 1 lira yok" diye bağırdı.

Altaylı ardından, "Daha çok örnek var. Önemli olan kaç gece olduğu değil. Üstelikte turizmin bu kadar kötü olduğu dönemde kafana göre fatura kesmen de ayrı mesele." ifadelerini kullandı. 

DURSUN ÖZBEK'E TEFECİLİK SUÇLAMASI

Gayrimenkul satışlarına değinen Fatih Altaylı, "Dursun Özbek bize Florya ve Riva'yı satmak için bize danıştı. Faiz sarmalından kurtulacaksak, sat helal olsun dedik. 500 milyon Dolar gelecek dedi, kırdırdık 342 milyon Dolar etti. Daha para gelecek dedi. Ben söyleyeyim, bize Florya'dan 120-130 milyon TL para gelecek. Bu bir hata olabilir ama bedelini biz ödüyoruz." yorumunu yaptı.

Dursun Özbek'i tefecilikle suçlayan Altaylı, "Mustafa Cengiz'e "Ben bankayım" dediğine şahit oldum. Bunun üzerine kasa kolaylığı değil, faizli krediye aracılık ettiğini söyledim. Bu suçtur arkadaşlar. Çünkü Özbek Turizm AŞ, Türk Ceza Kanuna'na göre tefecilik yapmıştır. Suçlu duruma düşmemek için bundan vazgeçsin. Hazine tefecilik yapanların gelirlerine el koyar. Ben Galatasaray başkanını şikayet etmiyorum, kardeşi olarak uyarıyorum. Galatasaray'ın başının belaya girmemesini isteyen bir adamım." dedi.

MENAJERLERE ÖDENEN PARALAR İÇİN FENERBAHÇE KIYASI

Menajerlere ödenen paraları eleştiren Altaylı, "Futbol Federasyonu kulüplerin menajerlere ödediği ücretleri açıkladı. Fenerbahçe 1,4 milyon Euro ödemiş, biz 3,5 milyon Euro ödemişiz" sözlerini sarf etti.

KÜRSÜDE TARTIŞMA

Fatih Altaylı, Dursun Özbek'i hedef alan sözler kullanırken genel kurul üyesi Bahadır Balık, sinirle salonda ayağa kalkarak "Adayı kim verdi. Sen verdin" diye bağırdı. Konuşmasını kesen Altaylı, cevap olarak "Ben siz yokken de bu kürsüdeydim. Yarın yine olacağım. Ben kimsenin adamı olmadım. Siz sesinizi Trabzon maçına saklayın" dedi.

Öte yandan kürsüye çıkan isimler arasındaki Galatasaray eski yöneticisi Mete İkiz "Uzun yıllardır Galatasaray genel kurullarını takip ediyorum. Böyle bir toplantı hiç görmedim ve yaşamadım. Çok üzgünüm. Umarım bir daha böyle bir toplantı yaşamayız." sözleriyle genel kurula sitem etti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.