comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Altaylı: "VAR Galatasaray'ın önünü kesmek için kullanılan alet"

04 Aralık 2018, Salı 19:29
Fatih Altaylı:

Fatih Altaylı, Beşiktaş - Galatasaray derbisindeki VAR kararları ve Kulüpler Birliği'nin bildirisi hakkında gündem yaratan açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de futbol gündemini değerlendirdi. Beşiktaş - Galatasaray derbisindeki Cüneyt Çakır'ın kararlarını yorumlayan Altaylı, Kulüpler Birliği'nin kamuoyunda günlerdir tartışılan bildirisi hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı. 

"VAR SİSTEMİ GALATASARAY'IN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN KULLANILAN ALET HALİNE GETİRİLDİ"
Söylemek istediğim şu: Bu üç pozisyondan üçü de Galatasaray aleyhine olsaydı üçüne de penaltı verilirdi. Cüneyt Çakır ya da hakem kim olursa! VAR, Galatasaray'ın önünü kesmek için kullanılan bir alet haline getirildi. Galatasaray aleyhindeyken dıt diye çalınıyor, Galatasaray lehineyse verilmiyor. Hakemler, VAR'ı Galatasaray aleyhine kullanmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyor"

"VAR KÖTÜ NİYETLİ HAKEMİN ÖNÜNDE ENGEL DEĞİL"

VAR, kötü niyetli hakemin önünde engel değil. Onyekuru'nun pozisyonuna penaltı vermiş bir hakemin bunu VAR'la iptal etmesini bana kimse anlatamaz. Ben buna inanmaya başladım, sanki hakemlere maç öncesinde bir liste veriliyor ve 'Galatasaray'da buna buna kart gösterebilirsiniz, onlar cezalı duruma düşecek, kart gösterin' Fernando'ya gösterilen sarı kart pozisyonunda bir kart çıkar ancak gösterilen isim Fernando olamaz. Çünkü ona hareket yapılıyor. Fernando topu elinde tutuyor sadece, onu itip kakıyorlar. Kart gösterilecek ne var anlamadım."

"KULÜPLER BİRLİĞİ'NİN AÇIKLAMASIYLA GALATASARAY'A KARŞI BİR ORGANİZASYON OLDUĞU ORTAYA ÇIKIYOR"

Kulüpler Birliği'nde Galatasaray hariç 17 kulübün imzasıyla yayınlanan ve TFF ile MHK'ye yönelik Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya'nın kızağa alınma kararının geri çekilmesinin istendiği açıklamayla ilgili konuşan Altaylı, "Ben Galatasaray yöneticisi olsam TFF ile bana ceza getiren sürekli yapılan anlamsız açıklamalar değil üretimden gelen gücümü kullanmayı tercih ederim. Galatasaray ve Fenerbahçe'yi çıkardığınız zaman Türk futbolunun değeri yüzde 80 düşüyor. Birinden biri olmadığında değer yüzde 40 düşüyor ve çok büyük bir etkendir. Bunlara karşı bu kadar kolaylıkla haksızlık yapma hakkını, şaibeli bir federasyon başkanı, kendi kulüp başkanlığı döneminden gelen hataların bulunduğu bir federasyon başkanı bunları yapmaz. Onu bir kenara konalım. Bu açıklamayla Galatasaray'a karşı bir organizasyon olduğu ortaya çıkıyor. Üç kulübün temsilcilerinin, Kulüpler Birliği'nde olmaması lazım. Kulüpler Birliği'nin kuruluş amacı, 3 Büyükler'e karşı olarak Anadolu kulüplerinin hakkını korumaktı. Herkes 'Ben orada yoktum', 'Ben yapmadım' diyecek. Biliniyor ki Fikret Orman organize etmiş, yanındaki Erol Bedir'e de talimat vermiş. Sanırsınız Türkiye'de ilk defa bir kulüp, bir hakem grubuna karşı tavır alıyor... Fikret Orman'ın geçmişte verdiği demeçler ortada. Hakemlere ceza verilmiş, bunların Ali Dürüst'le bağdaştırılması son derece anlamsız." dedi.

Yönetim Kurulu'nun üzerinde Fatih Terim, Divan'ın üzerinde Fatih Terim, Genel Kurul'un üzerinde Fatih Terim... Ben de diyorum ki gelsin girsin. Kimi istiyorsa aracılık yapacağım yemin ediyorum yönetime sokacağım. 'Şunlar şunlar şunlar yönetici olsun, ben de başkan' desin, aracılık yapıp yönetime sokacağım. Gelsin başkan olsun. Madem hiç kimseyi beğenmiyorsun gel başkan ol. Açık çek. Gel Galatasaray'a başkan ol madem bu işin her şeyini biliyorsun, herkesin üzerindesin, İmparator'sun. Ki Dursun Özbek, Mustafa Cengiz, Galatasaray'a başkan olduysa, onlardan daha tecrübeli Fatih Terim de olabilir, bunu da söyleyeyim. Yakıştırmıyorum gibi algılanmasın. Ama hem bir tarafta yönetimi öne atacaksın, başarılı olunursa 'Ben', başarısız olursa da 'Yönetim' Gomis'in gitmesini istemiyorsun, gel başkan ol sen tut. Gomis'e para mı verilecek, sen ver. Yeni oyuncular mı bulunacak sen bul. Ama şey olmaz, 'Ben Sportif A.Ş. yöneticisi olayım' öyle şey yok" (Habertürk)

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"