comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Altaylı: "Galatasaray'ı rezil ediyorlar"

24 Mart 2019, Pazar 19:47
Fatih Altaylı:

Fatih Altaylı, Galatasaray Mali Genel Kurulunda yaşananları yorumladı. 

FutbolArena - Fatih Altaylı, Habertürk'te Galatasaray Mali Genel Kurulunda Başkan Mustafa Cengiz'in idari yönden ibra edilmemesinin ardından son derece çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. 


Fatih Altaylu Habertürk Galatasaray yazıları


"REZİLLİK OLUYOR"

Ne olacak; rezillik oluyor. 2 bin kişinin seçtiği başkanı, mali genel kurullarda organize olmuş iki yüz kişiyle deviriyorlar. Sonra bir belirsizlik süreci... Şampiyonluğu kovalayan takıma içerden takılmış bir çelme. Oysa kulübe bir çeki düzen gelmiş, ödemeler düzenli yapılır olmuş, borçlarda bir azalma var. En azından kötü giden bir şey yok şimdilik.
"AVANTALARI KESİLİR DİYE KORKTULAR"

Bunların başını çeken liseci diye bir grup var. Bunların geçim kaynağı da, varlık nedeni de Galatasaray. Ellerinden gidecek diye ödleri patlıyor. Çünkü bununla yaşıyorlar. Bunu kaptırmamak için her türlü tezgahı kurarlar. Bunun yanı sıra Mustafa Cengiz'in tavrını beğenmeyenler var. Bir de tabii kulübü iş alanı haline getirmiş olanlar var. Bunlar kulüpteki avantaları kesilir diye korktular.- Sizce Mustafa Cengiz iyi bir başkan mıydı?

Bence ne olduğunun önemi yok. Başkanı beğenmeyebilirsiniz. Ama yolu bu değil. Bin küsur imza toplarsınız, kulübü kongreye götürürsünüz. Başkan adayınız olur, plan olur, program olur, ne yapacağınız belli olur. Burada öyle bir şey yok ki! Devirelim yönetimi. Sonra. Sonrası yok. Hele bir devirelim. Futbol takımı şampiyonluğa gidiyormuş, voleybol takımı iyiymiş, borçlar ödeniyormuş umurlarında değil. Peki kim gelecek şimdi? Biri çıkar. İyi de kim? Yine bir ara dönem. Yine kısa dönem bir başkan. Yine derme çatma yönetimler. Çok açık söylüyorum bu liseci tayfa Galatasaray'ı yok oluşa götürüyor. Bu kulüp yok olur. Biter. Farkında değiller.

"KENDİSİNİ UYARDIK, DİNLEMEDİ"

Başından beri hatalı davrandığı için genel kurulda yapabileceği pek bir şey kalmamıştı. Biz bu organizasyonu görüyorduk ve ibra edilmeyeceğini anlamıştık. O bunu anlayamadı. Kendisini uyardık. Dinlemedi. Son olarak genel kurulda Faruk Süren kendisine gitmiş ve “Başkan salonda hava aleyhine. İstersen yaz sonunda seçime gideceğim de kurtaralım. Yoksa Galatasaray'a yakışmayan şey tekrarlanacak gibi” demiş.

"GALATASARAY'I REZİL DİYORLAR"

Ben de olsam gitmezdim. Her mali genel kurulda böyle bir tehdit mi sallanacak başkanların üzerinde. Seçimi kaybet, gel ilk mali genel kurulda 100 kişi ile yönetim devir. Böyle şey mi olur. Rezillik bu. Galatasaray'ı rezil ediyorlar

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (16 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.