comScore

Galatasaray Galatasaray

Fas'ta Belhanda şoku! Maç kadrosundan çıkartıldı

23 Haziran 2019, Pazar 15:32
Fas'ta Belhanda şoku! Maç kadrosundan çıkartıldı

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Younes Belhanda sakatlığı nedeniyle Fas'ın Namibya ile oynayacağı maçın kadrosundan çıkartıldı.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın Afrika Uluslar Kupası için Fas Milli Takımı'na yolladığı Younes Belhanda'dan kötü haber geldi. Younes Belhanda, Afrika Uluslar Kupası'nda oynayacakları Namibya maçından önce bileğinden sakatlandı. Fas Teknik Direktörü Herve Renard, Belhanda hakkında açıklama yaptı.
 

Belhanda milli takımda sakatlandı mı?


Ülke basınından 360 Sport'un haberine göre Belhanda sakatlığı nedeniyle Fas'ın Namibya ile oynayacağı maçın kadrosundan çıkartıldı. Belhanda'nın Afrika Uluslar Kupası'nda oynanacak diğer maçlara yetiştirilmesi için tedaviye başlandığı vurgulandı.

"BELHANDA 2 KEZ BİLEĞİNİ BURKTU"
Fas Teknik Direktörü Herve Renard konu hakkında yaptığı açıklamada "Belhanda iki kez bileğini burktu. Antrenmanlarda durumunu göreceğiz. Belhanda milli takımımız için kilit bir futbolcu" ifadelerini kullandı.BELHANDA - HAMDALLAH KRİZİ!

Öte yandan Fas basını Hamdallah'ın milli takım kampından ayrılmasının sebebi olarak Belhanda'yı işaret etti. Antrenmanda Belhanda'nın, Hamdallah'a sakatlamaya yönelik sert bir şekilde faul yapması nedeniyle iki futbolcu arasında sinirlerin gerildiği, hatta antrenman sonrasında futbolcular arasında kamp yapılan otelin koridorlarında da sözlü kavganın devam ettiği öne sürüldü. Dolayısıyla Abdelrazak Hamdallah'ın Belhanda'nın antrenmanda kendisine kasıtlı olarak faul yaptığını ve otel koridorlarındaki sinirli davranışlarından dolayı bu ortamda bulunmak istemediği için milli takımdan ayrıldığı kaydedildi. 

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"