comScore

Galatasaray Galatasaray

Faruk Süren'den Galatasaray Başkanlığı için sürpriz teklif (GS Haber)

18 Mart 2019, Pazartesi 15:37
Faruk Süren'den Galatasaray Başkanlığı için sürpriz teklif (GS Haber)

Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, sarı kırmızılı kulüpte başkanlık süresinin 2 yıla düşmesi gerektiğini söyledi.

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor deplasmanında 2-0 geriden gelerek 3-2 kazanan Galatasaray'da bir yandan da hafta sonunda yapılacak olağan mali genel kurul öncesi hareketlilik yaşanıyor. Sarı kırmızılı kulübün efsane başkanlarından Faruk Süren, mali genel kurul öncesi FutbolArena'ya açıklamalarda bulundu. 

"BAŞKANLIK SÜRESİ 2 YILA DÜŞÜRÜLMELİ"
Sarı kırmızılılarda, Olağan Mali Genel Kurula artık 5 gün kalırken kulislerde hareketlendi. Galatasaray camiası içinde 'ibra' konusu tartışma yaratırken, eski başkan Faruk Süren, önemli bir çıkışa imza attı.

FutbolArena'ya konuşan Faruk Süren, "Demek ki 3 senelik görev süresi Galatasaray'a fazla geliyor. Tüzük değişikliğinde, tadilatında görev süresini 2 sene ile sınırlamak lazım. Galatasaray Kulübü'nde tüzük değişikliği gerekiyor. Mesela denetçilerin, ayrı seçilmesi lazım. Denetim Kurulu'nun ayrı bir seçimle ve ayrı bir kriterle belirlenmesi gerekli" dedi.
 

Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz'in Divan Kurulu açıklamaları


"Biz burada sizleri mali açıdan bilgilendirmek için bulunuyoruz. Asıl dinlememiz ve denetlememiz gereken mali konulara arkaya itiliyor. Şok yaşıyorum. Sevgili yönetim kurulu arkadaşımız, "Gittikçe çalışma şevkimi kaybediyorum" dedi. Bu çok tehlikeli bir şey. Siz beni beğenirsiniz veya beğenmezsiniz ama kullandığınız sözcüklere dikkat etmeniz gerekir. Makamı yıpratırsanız, kendinizi yıpratırsınız. Galatasaray ruhunu yitirmeyelim."

"METİN SİNAN ASLAN'A TEKLİF YAPTIM" 

"Metin Sinan kardeşimiz gündemin ana maddesi haline geldi. Ben, Metin Sinan'ı seven birisi olarak bundan hoşnut değilim. Herkes onu konuştu, iyi olmadı. Metin Sinan Aslan'a geçen divanı yönetmesi için teklifte bulundum ama kabul etmedi. Bir sonraki divanı yönetmesi için de teklifte bulunurum. Benim kendisiyle hiçbir sorunum yok."

"BEN HİÇBİRİNİZE 'KÖFTE' DEMEDİM" 

"Ben hiç kimseye 'köfte' demedim. Niye üstünüze alınıyorsunuz? Hiçbiriniz 'köfteye' benzemiyorsunuz. Yeter ya! Ben kendime derim, size demem."
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"