comScore

Galatasaray Galatasaray

Faruk Süren'den Avrupa iddiası: 'Fatih Terim varsa yine yaparız'

17 Mayıs 2020, Pazar 15:26
Faruk Süren'den Avrupa iddiası: 'Fatih Terim varsa yine yaparız'

Galatasaray'ın UEFA Kupası şampiyonluğunda başkanlık görevi yapan Faruk Süren, 20. yıl dönümünde açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray, UEFA Kupası şampiyonluğunun 20. yılını kutlarken, dönemin başkanı Faruk Süren çarpıcı yorumlarda bulundu. Fatih Terim'den övgüyle bahseden Faruk Süren, o yıl devam edilseydi Şampiyonlar Ligi'nin kazanılabileceğini ifade etti.
 

Faruk Süren'den UEFA Kupası şampiyonluğu açıklaması


Bein Sports'a konuşan Faruk Süren, "Penaltı atışları başladığında yanımda Arsenal'in başkanı vardı. Başkan, 'Eyvah, biz size karşı kaybettik galiba. Çünkü bizim penaltı atışlarımız o kadar iyi değil.' dedi. Avrupa şampiyonluğu hedefiyle yola çıktık. Kadronun gücü hiç bozulmadı. Fatih hoca, kadroyu başarıya aç gençlerle donattı. UEFA Kupası'nı kazandık. Devam etseydik, Şampiyonlar Ligi de olabilirdi." dedi.

"FATİH TERİM OLDUĞU SÜRECE YİNE YAPARIZ"
Fatih Terim'e dikkat çeken Faruk Süren, "Birlik içindeydik. Birbirimize bağlıydık ve eğlenebiliyorduk. Yaptığımız görevden mutluyduk. Futbolcularımız da beraber oynamaktan zevk alıyordu ve iyi oynuyorlardı. Tecrübeliler de vardı, gençler de vardı. Bir zafer daha niçin yaşanmasın? Ona göre bir yapı kurmak lazım. Fatih Terim orada olduktan sonra, ona göre bir oluşum yapabilirsek, takım ruhu yaratabilirsek olmayacak şeyler değil... Elbette gittikçe zorlaşıyor ama yine yapabiliriz. Belki aynı başarı, belki daha iyisi elde edilebilir." ifadelerini kullandı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"