comScore

Galatasaray Galatasaray

Faruk Süren, FutbolArena'ya konuştu! "Fatih Terim'e verilen ceza"

10 Eylül 2019, Salı 17:14
Faruk Süren, FutbolArena'ya konuştu!

Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, Fatih Terim'e verilen cezayla ilgili FutbolArena'ya konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren, FutbolArena'ya kritik divan kurulu toplantısı ve Tahkim Kurulu zirvesi öncesinde FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı kulübün eski başkanı Süren, Teknik Direktör Fatih Terim'e verilen 4 maçlık cezayı FutbolArena'ya değerlendirdi ve şunları söyledi:

"FATİH TERİM GEÇEN SENE DE AYNISINI SÖYLEDİ"
"Cezayı gerçekten garipsedim. Fatih Terim ne diyor; 'Amatörce savaşıyorlardı, bu olay profesyonelleşti...' Kimseyi ve bir kurumu kastetmiyor. Aslında geçen seneki sözlerini tekrarlıyor. Geçen yıl Terim'in aynı açıklamalarına ceza verilmedi. Ancak şimdi birden 4 maç ceza geliyor. Bu ceza ise benzer vakalarla bağdaşmıyor."

"RİZESPOR BAŞKANI SUÇ İŞLEDİ AMA CEZA ALMADI"

"Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray karşılaşması sonrasında hakeme feveran ederek 'Silahım olsa sahaya inip vururdum' dedi ama sadece ihtar aldı. Bırakın disiplin cezasını 6222'ye göre suç işliyor. Bana bu komik geliyor. Buna benzer ifadeleri Galatasaray'ın şampiyonluğu ile alakalı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da kullandılar. Ama hiçbir ceza almadılar. Ancak Galatasaraylı Terim'e veriliyor. Burada hakkaniyet ve adalet anlayışına uymaz bir tutum var. Bu bana Harry Kewell'ın sözlerini hatırlatıyor: "Türkiye'de futbol, Galatasaray'a karşı oynanan bir oyundur." Gerçekten böyle galiba! Galatasaray'ı başka şekilde durduramayacaklarını düşünüyorlar herhalde ki, saha dışı yollara başvuruyorlar"

"UMARIM TAHKİM KURULU CEZAYI İPTAL EDER"

Tahkim Kurulu'nun, Fatih Terim'e verilen 4 maçlık cezayı iptal edeceğini düşündüğünü belirten Faruk Süren, "Sonuçta tahkim kurulu başkanı da bir hukukçu. Ümit ederim Tahkim Kurulu adaletin üstünlüğünü, standardını ortadan kaldıran bu cezayı iptal eder." şeklinde konuştu.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)