comScore

Galatasaray Galatasaray

Falcao, Arda Turan faktörünü anlattı! 'Bana her şeyi anlattı'

22 Mart 2020, Pazar 20:08
Falcao, Arda Turan faktörünü anlattı! 'Bana her şeyi anlattı'

beIN Sports'un konuğu olan Radamel Falcao, birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Falcao, beIN Sports'a konuştu. Futbola başlayış öyküsü, Galatasaray'a transfer süreci, kişisel performansı, Fatih Terim ve Dünya Kupası hedefine dair birçok soruya yanıt verdi. 

FUTBOLA NASIL BAŞLADIN?
Babam da futbolcuydu. Onu her antrenmanda ve maçta takip ettim. Bu sayede futbola tutkum başladı. 

Messi mi Ronaldo mu?

İkisi de farklı oyuncular. 14-15 yıldır çok rekabetçi oyuncular. Sürekli bir şeyler kazanıp en iyisi olmak için mücadele ediyorlar. Sanırsam futbol tarihinde hiçbir oyuncu sezonun tamamında böylesine iyi bir performans gösteremiyor. Bunu da hep en iyisi olmak için sürdürmek zorundalar. İkisi de bu döneminin en iyisi unvanına layık. 

"ARDA TURAN BANA GALATASARAY'IN TARİHİNİ ANLATTI"

Galatasaray'ı ilk olarak Mondragon aracılığıyla tanıdım. Önce burada oynamış Gustavo Victoria sayesinde de birkaç şey duyuyordum. Atletico Madrid'de beraber forma giydiğim Arda Turan bana kulüp tarihinden birçok şey anlattı. Galatasaray'ın tutkusu Güney Amerika futboluna çok benziyor. Bu yüzden Galatasaray beni oldukça cezbetti. 

"DÜNYA KUPASI'NDA OYNAMAK İSTİYORUM"

2022 Dünya Kupası'nda oynama inancına sahibim. Rekabetçi ve tutkulu bir kulüp olan Galatasaray'a gelerek kariyerimi devam ettirme kararı aldım. Umarım Dünya Kupası'nda oynarım. Her sene için ayrı ayrı ileriyorum. Neler olacağını göreceğiz. 

Galatasaray'da ikinci yarıda neler değişti?

Çalışma ve zaman belirtilerini iyi gösterdi. Sezon başında birçok isim transfer döneminin son günlerinde geldi. Yeni bir takımın zamana, birlikte çalışmaya, birbirini tanımaya ve adaptasyon sürecine ihtiyacı vardı. Sezonun ikinci yarısıyla Galatasaray, ne kadar etkili oyunculara sahip olduğunu gösterdi. Hem bireysel, hem takım anlamında. İyi sonuçlar bu aralarda geldi. Çünkü gerçekten birlikte çalışmaya ve zamana ihtiyaç duyuyorduk. Şampiyonluk yarışında en zorlu rakip hangisi?

Birçok takım şampiyonluk yarışı halinde rekabetçi. Hepsi çok yarışmacısı takım. Hepsi sonuna kadar mücadele edeceklerini gösteriyorlar. Şampiyonluk mücadelesinde hepsi iyi takım. Hepsinin iyi oyuncuları var. Son haftaya kadar zorlu bir yarış olacak. 

FENERBAHÇE - GALATASARAY DERBİSİ

Fenerbahçe-Galatasaray Türkiye ligi için büyük bir derbi. Arjantin'de River-Boca derbisini yaşadım. Benfica-Porto, Atletico Madrid-Real Madrid derbilerinde oynadım. Man United-Liverpool derbileri de önemli. Bana kalırsa Fenerbahçe-Galatasaray derbisindeki atmosfer farklı ve güzeldi. Fenerbahçe'yi sahasında yenme fırsatını bulduk. Bu maç takımnı bağını kuvvetlendirdi ve gücünü gösterdi. En önemlisi ise derbi ruhunun bir futbol festivali şeklinde görülmesiydi.  Fenerbahçe'ye karşı deplasmanda uzun süredir kazanamama serisine sahiptik. Kazanmamız için mutlaka bir gole çevirmem gereken penaltının başındaydım. Konsantre oldum. Gol atma hedefimin olması bana çok büyük büyük sorumluluk yükledi. 

GALATASARAY'A TRANSFERİN NASIL GELİŞTİ?

Kendimi geliştirmeye devam etmek için zamana ihtiyacım var. var. İlk yarıda çok maç kaçırdım. Benim için daha iyi bir şekilde geri dönme adına bir hedef oldu. Her maç üzerine daha fazlasını koyarak ilerliyoruz. Sadece ben değil, takımdaki herkes hedefe kitlenmiş durumda. İç içeyiz.  Monaco ile sözleşmemin son senesinde olduğum için çok fırsat vardı önümde. Galatasaray her sezon şampiyonluğu hedefleyen bir takım. Bu amacı ve amaca ulaşmak için sahip olduğu tutku kalbimi kazandı. Ailemle birlikte süreci değerlendirdik. Dil de karar vermedeki kriterlerimizden birisiydi. Bizim için fantastik ve özel bir tecrübe olacağını düşündüğümüz için Galatasaray'ı seçtik. Sportif anlamda da büyük bir avantajdı. Galatasaray biri bu kulübe imza atmak unutulmazdı. FALCAO, FATİH TERİM'İ ANLATIYOR

Fatih Terim çok tecrübeli ve başarılı bir antrenör. Çalıştığım farklı takımlardaki antrenörler tecrübelerini iyi şekilde yansıtamıyordu. Fatih Terim, bana başarılı olduğum dönemlerdeki antrenörleri hatırlattı. Her durumda sorumluluğu alan bir yapısı var. Son sözü söyleyerek futbolcularla teknik adam arasındaki durumu belirliyor. Futbol bilgisi ve tecrübesi gerçekten üst seviyede. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)