comScore

Galatasaray Galatasaray

Faik Gürses: "Arda Turan'ın sorunu siyaset ve Etiler"

04 Ocak 2018, Perşembe 23:55
Faik Gürses:

Gazeteci Faik Gürses, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada Arda Turan ve Fatih Terim hakkında önemli ifadeler kullandı.

FutbolArena - Gazeteci Faik Gürses, son dönemin gündem isimleri Arda Turan ve yeniden Galatasaray'a dönen Fatih Terim hakkında açıklamalarda bulundu.


Faik Gürses'i Arda Turan hakkında açıklamaları


"Arda'nın felsefesinin ve mantığının fakir olduğunu düşünmüyorum." diyen Gürses buna karşın Arda'nın yanlış yönlendirildiğini belirterek, "Biryerlerden yönlendirildi. Türkiye'de futbolcu, siyasi kanalların birinde veya siyasetin içinde bir rol model olmaya çalıştığı zaman hem mualefetin hem de iktidarın kucağında bulur kendisini." dedi.

"SİYASET ÇEMBERİ ARDA'YI FUTBOLDAN UZAKLAŞTIRDI"
"Bu siyaset çemberi Arda Turan'ı futboldan uzaklaştıran en büyük faktör oldu." diyen Gürses, "Özel hayatı ile futbolunu karıştırıp Barcelona gibi bir kulüpte kendisine ilk 18'de yer bulmuşken, Etiler'in sokaklarından bir türlü kurtulamadı." ifadelerini kullandı. "ARDA'YI KAYBETMEK ÜZEREYİZ"

"Galatasaray dosyası zaten Fatih Terim'in gelişi ile kapandı. Beşiktaş'taki taraftar grupları daha ismini duyar duymaz büyük bir kampanya başlattı. Fenerbahçe'ye gitmesi zaten söz konusu değil. Başakşehir bu şekilde onu tatmin eder mi? Bilinmez..." derken sözlerinin devamında "Ders çıkarır yeniden büyük bir başarıya imza atar mı? Bu da tamamen kendi elinde. Çok büyük bir kıymeti, belki de kaybetmek üzereyiz. Üzülüyorum." şeklinde konuştu.


Faik Gürses'in Fatih Terim hakkında açıklamaları


Fatih Terim hakkında da konuşan Gürses, "Fatih Terim eşittir Galatasaray gibi bir durum oldu." derken "Bu tabii önce Galatasaray'ı etkiler, Fatih Terim'in dönüşü sonra da rakiplerine gidişatta bir korku verebilir. Bugüne kadar pek yaşanmamış bir lig mücadelesi geçiyor. Terim'in de katılmasıyla bu daha da biçimlenecek daha da renklenecek." dedi.

Faik Gürses ayrıca "Fatih hoca ile birlikte Galatasaray'ın sisteminde, oyuncu kalibresinde bir gelişme olacaktır." ifadelerini kullandı.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilrisiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)