comScore

Galatasaray Galatasaray

Fahrettin Koca'dan Süper Lig açıklaması! 'Nihat Özdemir ile görüştük'

05 Mayıs 2020, Salı 19:42
Fahrettin Koca'dan Süper Lig açıklaması! 'Nihat Özdemir ile görüştük'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Liglerin devamı, federasyonların kendi iradesiyle alacağı bir karardır" açıklamasında bulundu.

FutbolArena - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Süper Lig'in devamıyla ilgili TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüştüğünü ve insiyatifin federasyonda olduğunu açıkladı. TFF Yönetim Kurulu, 6 Mayıs Çarşamba günü toplanarak Süper Lig için son kararı verecek.
 

Süper Lig devam edecek mi?


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "TFF Başkanı Sn. Nihat Özdemir'le bugün bir görüşme yaptık. Liglerin devamının federasyonun kendi iradesiyle alacağı bir karar olduğunu belirttik." ifadelerini kullandı.

"FUTBOLSEVERLERE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM"
TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüşmesinden bir fotoğraf paylaşan Fahrettin Koca, "Salgında futbol coşkusunu erteleyen ve hayatta artık oyunun bazı kurallarının değiştiğini gören futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum." mesajını verdi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'NIN AÇIKLAMALARI:

"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir İle görüştük. Talepleri üzerine, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız ile bir görüşme yaptık. Bu, Pandemi tedbirleri kapsamında, futbol maçlarının artık seyircisiz olarak oynanmasının da söz konusu olamadığı tarihten sonra kendileriyle yaptığımız ilk görüşme.

Görüşmede Federasyon Başkanımız, yaptıkları planlama ile ilgili bilgiler aktardı. Bakanlığımızın çalışmaları hakkında ve salgının seyri ile ilgili bilgiler Federasyon başkanımıza iletilmiş ve durum değerlendirmesi yapılmıştır. Koronavirüsle mücadelenin halen bütün toplumda ana gündem maddesi olduğu, diğer konuların Pandemi tedbirleri kriterine göre ele alındığı bir dönemdeyiz. Bugünkü görüşmede, müsabakaların devamı konusunda somut bir talep gündeme gelmemiştir.

Tarafımızdansa herhangi bir yönde öneride bulunulmamıştır. Görüşmemiz, bir talep ve o talebe dönük karar hazırlığı yönünde değil, daha çok istişare amaçlı olarak gerçekleşmiştir. Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuzun kendi iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilmesi durumunda sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak Federasyona bildirilebilecektir."

NİHAT ÖZDEMİR SAAT 14.00'DE AÇIKLAMA YAPACAK

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 5 Mayıs Çarşamba sabahı toplanarak son gelişmeleri masaya yatıracak. TFF Başkanı Nihat Özdemir yönetim kurulu toplantısından sonra gündemle ilgili yarın saat 14.00'de açıklama yapacak. 

TFF'DEN BASIN TOPLANTISI AÇIKLAMASI

"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından video konferans aracılığıyla basın mensupları ile bir araya gelecek.

Yeni tip koronavirüs salgını süreciyle ilgili saat 14.00'te açıklamalarda bulunacak olan Nihat Özdemir, daha sonra da gündeme ilişkin basın mensuplarının sorularına yanıt verecek."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"