comScore

Galatasaray Galatasaray

Erman Toroğlu'ndan Ozan Kabak'a büyük övgü (Spor Yazarı Oku)

15 Eylül 2018, Cumartesi 10:09
Erman Toroğlu'ndan Ozan Kabak'a büyük övgü (Spor Yazarı Oku)

Galatasaray sahasında ağırladığı Kasımpaşa'yı farklı yenerken spor yazarı Erman Toroğlu yazısında Ozan Kabak'a büyük yer verdi. Spor Yazarlarını okumak için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.

FutbolArena - Galatasaray, lider Kasımpaşa'yı sahasında 4-1 yendi ve yeniden liderlik koltuğuna oturdu. Bu maçta 18 yaşında forma giyen stoper Ozan Kabak herkesin dikkatini çekti. Spor yazarı Erman Toroğlu da Ozan'ı öve öve bitiremedi.


Spor Yazarı Oku: Erman Toroğlu, Fotomaç Gazetesi köşe yazısı (15 Eylül 2018)


Fotomaç gazetesi yazarı Erman Toroğlu, Galatasaray - Kasımpaşa maçıyla ilgili yazısında, Ozan Kabak için şu ifadeleri kullandı.

"Yalnız dün bir oyuncu dikkatimi çok çekti. Stoper oynayan Ozan.
Bence dün akşamın ve sahanın en iyisiydi. Neden? Zamanlaması çok iyi, iyi toplar kesiyor ve en beğendiğim yanı da rakip üzerine gelip depar attığında ona hamle yapıp düşürmeye kalkmıyor.
Onun yanında ve önünde koşarak rahatsız ediyor ve faul yapmıyor. Şu anda Türkiye'de bu hareketi yapan defans adamı çok az. Ya gidip 'dan' diye vurup adamı düşürüyorlar, ya da adam topla yanlarından geçiyor.

Ozan rakiplerini engelliyor. Yüz ifadesine ve vücut diline göre çok hırslı ve inatçı bir tip. Tam bir defans adamı görüntüsü var. İnşallah üstüne koyarak devam eder.

Türkiye'de defans adamlarına, stoperlere, orta sahanın ortasındaki adamlarda milyon euro'lar verildiği yerde böyle oyuncuları çıkarıp oynatmak ve kazandırmak çok doğru işler."

ERMAN TOROĞLU'NUN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!